Львів отримав новий статус у глобальній мережі міст ЮНЕСКО

logo


Про це повідомляє Львівська міська рада, передає “Еспресо.Захід”.

Як пояснюють у міськраді, цей статус дозволить розвивати потенціал міста, щоб покращувати та розширювати існуючі навчальні програми чирозробляти нові, проводити різноманітні обміни між країнами тощо.

“Повномасштабне вторгнення росії в Україну кардинально змінило моє місто. Ми стали великим гуманітарним, медичним і реабілітаційним центром нашої країни. Ми весь час думаємо про освіту, бо без цього немає розвитку. Ми відкрили 8 Центрів Едукації для дорослих. Дякуємо за вашу підтримку і за цей статус. Співпраця з вами є дуже важливою для Львова і для України загалом. Разом до перемоги”, – зазначив міський голова ЛьвоваАндрій Садовий під час онлайн-церемонії.

Читайте також: Як створити освіту майбутнього, коли бракує грошей і вчителів. Розмова з головою комісії освіти в ЛМР Вікторією Христенко

онлайн-церемонія присвоєння Львову статусу "Місто, що навчається" у глобальній мережі міст ЮНЕСКО

Фото: Роман Балук

Ключові проєкти у сфері навчання впродовж життя у Львові

– Мережа Центрів Едукації (центри освіти для дорослих на базібібліотек). Понад 13 тисяч мешканців брали участь у навчальних курсах. 88% учасників використовують здобуті навички для працевлаштування та збільшення доходу. А 73% стали більш активними у громадському житті міста.

– Реінтеграція ветеранів через створення освітніх можливостей: у межах цього проєкту ветерани та члени їх сімей отримують психологічну підтримку, кар’єрні консультації та бізнес-навчання.

– Львів налагодив співпрацю у сфері навчання впродовж життя з містамиРеспубліки Корея, зокрема Сеулом. У 2019 році для обміну досвідом делегація зі Львова відвідала корейські міста, також делегація корейських міст відвідала Львів.

Довідково

Глобальна мережа міст, що навчаються ЮНЕСКО (UNESCO Global Network of Learning Cities) – це міжнародна мережа, що включає міста, які успішно просувають сферу навчання впродовж життя у своїх громадах. Мережа налічує 356 міст-членів з усього світу.