Львів: послаблення деяких карантинних обмежень і дозвіл священиків освячувати паски вдома

logo


image

Міський голова Львова Андрій Садовий в ефірі радіо «Люкс FM» розповів про послаблення, які набули чинності сьогодні, 19 квітня.

«Діти 1– 4 класів повернулися за шкільні парти, але якщо динаміка захворюваності змінюватиметься, будемо приймати відповідні рішення. Про учнів старших класів поки що не йдеться, бо ми перебуваємо в «червоній» зоні, яка передбачає певні правила й обмеження. Також ми дали маленьке послаблення для непродовольчих ринків – вони знову працюють, але за особливим протоколом: дистанція, робота на відкритому повітрі. Окрім того, дозволили підприємцям відкривати літні майданчики біля закладів харчування, хоча погодні умови цьому не дуже сприяють. Сподіваємось, що це послаблення дасть імпульс для цієї сфери, адже вона зараз найбільше постраждала. Але не всі є свідомими. Кожного разу на засіданні комісії з питань надзвичайних ситуацій караємо порушників карантинних обмежень. До прикладу, вчора стався жахливий інцидент у ресторані в парку імені Богдана Хмельницького, де проводився концерт з великою кількістю людей. Відтак поліція склала протокол, і сьогодні на комісії ми приймемо рішення зачинити цей заклад до кінця карантину – з усіма відповідними санкціями. Прикро, що люди не розуміють складності ситуації, в якій перебуваємо», – зазначив мер.

Також, за словами Андрія Садового, Львівська міська рада розробляє правила, згідно з яким у Львові відбуватиметься освячення під час Вербної неділі та Великодня.

«За останні 2 дні бачимо зростання захворюваності. За вчора, 18 квітня, в лікарні доправили 39 хворих, а виписали – лише 8. Знову маємо зростаючу динаміку, наразі ситуація непроста, – зазначив міський голова. – Ми проводили онлайн-зустрічі з отцями всіх конфесій Львова щодо святкування Великодня, до яких долучались лікарі і пояснювали складність епідситуації в місті: люди потрапляють в медзаклади в дуже складному стані. Відтак дійшли згоди щодо проведення освячень. Зараз розробляємо протокол, згідно з яким це все буде відбуватися лише на відкритому повітрі, з дотримання великої дистанції між вірянами. Також священнослужителі дозволяють самостійно освятити великодні кошики вдома свяченою водою. Нам категорично не можна допустити, щоб багато людей збиралось в одному місці, адже це одразу дасть ріст захворюваності. Духовенство це усвідомлює, отці розуміють свою відповідальність. Потрібно думати про свою безпеку, адже ми всі знаємо, що береженого Бог береже».

Варто нагадати, що в жорсткі обмеження через пандемію Covid-19 Львів ввійшов 19 березня, а з 25-го перебуває у «червоній» карантинній зоні. Спочатку міська комісія з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ухвалила рішення про зняття жорстких обмежень 3 квітня, згодом переносила на 12 квітня та на 19 квітня. Наприкінці минулого тижня стало відомо, що «ковідні» обмеження у Львові триватимуть ще щонайменше 2 тижні, до 4 травня, щоправда – із частковими послабленнями.

Щодо оперативної інформації по коронавірусу, то 19 квітня у Львові та на Львівщині підтверджено 123397 випадків інфікування, з яких 3050 – летальні. За добу 18 квітня лабораторні центри Львова провели 1258 ПЛР-тестів (490 – позитивні, серед львів’ян – 343).У 8-й лікарні – 232 пацієнти, у 1-й – 145, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 467, у 5-й – 101, у 4-й – 7, у пологовому – 20 пацієнток. Загалом в стаціонарах – 972 особи, 911 – з Covid-19. 66 хворих перебувають у реанімаційних відділеннях, 29 підключено до апаратів ШВЛ.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото Львівської міської ради