Львів позбувається останнього освітнього “гнізда” русского міра

logo


Львів позбувається останнього освітнього “гнізда” русского міра

Що важливе про Львів ви могли пропустити через палкі дискусії навколо статуї жінки в одному із парків?

Львів позбувається останнього освітнього “гнізда” русского міра

На фото будівля 6 ліцею м.Львова. На днях управління освіти Львівської
міської ради провело конкурс на посаду директора ліцею, за результатами якого переміг українець Михайло Чабан. Переміг росіянку Аліну Бояр-Созонович, яка через суд домоглась повторного конкурсу, щоб поновитись на посаді директора.

Чим так важлива ця подія? Фактично Львів позбувається останнього освітнього “гнізда” русского міра. 6 ліцей раніше був 6-ю російською школою в місті. До 2014 року ця школа, як 45, 52 і 17 були під повним впливом російського середовища м.Львова. Кадрова політика
узгоджувалась з владіміром кравченком – головою ГО “русская школа” і за одно представником ФСБешної структури “крємльовская стратєгія”, а також з російським консульством у Львові. Московські дипломати активно брали участь у різних заходах цих шкіл і наповнювали їх відповідною літературою.

Після 2014 року вплив росіян на ці школи змінився з відкритого на тіньовий. Там ретельно береглася русска культурна традиція, мова спілкування в школах була тотально російська.

Починаючи з 2018 року
ми почали цікавитись цими школами. Зокрема у 6 ліцеї ми виявили плакати з георгіївськими стрічками і портрети комуністичних діячів в класі історії. Схожі русскомірські прецеденти було виявлено і зафіксовано і в 45 і в 17 і 52 школах, в яких з часом на посади директорів було призначено українців ззовні.

Аліна Бояр-Созонович випускниця 6 російської школи м.Львова, яка стала згодом ліцеєм. Після звільнення попередньої директорки вона виконувала обов’язки директора. За її каденції у школі
вчились діти російських дипломатів (аж до початку повномасштабного вторгнення). Вибрали вони цю школу не даремно. Окрім цього факту ця росіянка також вчиняла корупційні дії з бюджетними коштами, закуповуючи на школу інвентар у фірми своєї мами.

Зараз там новий директор, який, я сподіваюсь, очистить школу від залишків русского міра.

Окремо хочу подякувати хлопцям з руху “Суспільство майбутнього” та ГО “Коло Честі”,  які прийшли на конкурс щоб не допустити тиску на конкурсну
комісію з боку груп підтримки Бояр-Созонович (як це було на попередньому конкурсі).

Львів без русскіх – це реальність. Працюємо далі!

Автор: Антон Петрівський

Джерело