Львів у смітті — хто винний — думки львів’ян

logo


People Also Read
Геращенко: На Донбасі зросла кількість заручниківВиталий Кличко представил Киев на Конгрессе Всемирной ассоциации мегаполисов

People IN продовжує серію публікацій думок львів’ян щодо сміттєвої кризи, яка виникла у Львові.

Ми поставили всього три питання:

1.Чи вважаєте ви, що голодування окремих нардепів та Ольги Березюк призведе до виходу з кризи, чи це просто піар -акція?

2.Чи вважаєте ви мера Садового особисто винним у кризі, чи це так склалися обставини за багато років?

3.Який вихід бачите ви особисто?

Публікуємо відповідь львів’янки Мар’яни П’єцух

Цю акцію вважаю корисною, бо проблемою зацікавились навіть ті, хто до того не цікавився. При мені приходили депутати до Березюка і просили роз’яснити, що робиться у Львові і як взагалі таке сталось. Не певна, що вона вирішить проблему, але це голодування вивело проблему знизу, з регіонального рівня, на всеукраїнський. Про Львівське сміття говорять в телевізорі, дискутують, шукають варіанти виходу з проблеми, і це добре. Добре, що загалом почали говорити про проблему сміття в Україні, яка критична і на рівні третьосортних країн.

Мер Садовий винен в тому, що за 10 років не спромігся реформувати сміттєву галузь в місті, не поставив сміттєсортувальну лінію в Грибовичах, не поставив обладнання для очистки інфільтратів, не проконтролював порушення при захороненні сміття, що і призвело до обвалу. Але те, що відбулося за останній рік — це вже він став заручником обставин, хоча частково і його вина є. Місто не мало куди вивозити сміття, постійно відмовляли то одні, то інші полігони. Кажуть, що насправді він не вмів домовлятися і треба було персонально їхати до кожного голови села і благати… Садовий певен, що без добра зверху ніхто не погодиться. Але, очевидно, що не буде голова Львівської області давати Садовому зелене світло — оскільки вони є політичними опонентами. Те, що насправді при великому бажанні можна знайти полігони довела пропозиція, голови Львівської ОДА — мовляв, я буду два роки прибирати сміття, але передайте мені повністю його в управління, включаючи з комунальною фірмою міськради.

Садовий віддавати не хоче, бо втрачає контроль над фінансовими потоками. Плюс, тим самим розписується в своїй неспроможності. Це означає, що для нього пріорітет не вирішити проблему во благо львів’ян (яким все одно хто буде вивозити сміття), але благо збереження свого політичного авторитету.