Львів завтра очікує транспортний колапс

logo


Близько 40% приватників виходять із ринку перевезень у місті Львові

Львів завтра, 11 грудня, очікує транспортний колапс.

Про це пишеЧетверта студія з посиланням на власні поінформовані джерела у транспортному середовищі міста Львова.

Найбільш проблемними стануть маршрути, які на підряді від АТП обслуговують приватні перевізники – так звані водії – власники автобусів. Вони від завтра не виїжджатимуть на маршрути міста, а переходять працювати у область, де залишається готівка.

До слова, кілька днів цікавим був випадок на вулиці Науковій: протягомдесь хвилин 50 не було маршрутки №51. Мабуть, із об’єктичних причин, адже на Науковій були шалені тягучки. І от водій маршрутки під’їхав на зупинку й нарвався на запитання від пасажирів, чому ж так довго не було транспортного засобу. Відповідь пасажирам була ще більш цікавою: водій заявив, майже дослівно, дякуйте, що зараз є, ми їздимо до 11 числа.

Така інформація й змусила нас поспілкуватись з львівськими перевізниками. І от, як виявилось, водій не збрехав, адже справді на тому ж 51маршруті курсує багато приватників, які лише номінально представляють транспортну компанію “Успіх БМ”, а реально працюють на себе. До слова, не у всіх автобусах на цьому маршруті є валідатори, а у частини автобусів, у яких вони таки є, світиться на екрані маршрут 84, а не 51-й. Як буде завтра у них із валідацією – питання цікаве.

Так от, як повідомили ІВ Четверта студія у транспортних колах, справді частина автобусів завтране виїде на маршрут.

“Так, вони йдуть у область. Ми не можемо їх втримати. Фактично, ми розраховували, що система запрацює комплексно – із пересадками, виплатою за виконані години. Тоді приватникам цікаво працювати, адже вони отримують обіцяні кошти гарантовано, незалежно від пасажира чи пільговика. А так, коли система переводиться у електронну, а кожен водій мусить стати ФОПом – це не електронний квиток”, – розповів не на запис один із перевізників.

Власник парку розповідає, щочастина автобусів переходить працювати у область, де залишається готівка, а частину автобусів взагалі виставили на продаж.

“На деяких маршрутах вже поменшало автобусів. Частина львів’ян це помітила, якщо брати до уваги скарги на Гарячій лінії міста Львова. Це 8-й маршрут, де зараз їздить тільки два автобуси, а не чотири, 39-й – де реально їздить тільки один автобус. Менше машин стало на 7 маршруті, на 25-му. Це так, що тільки по пам’яті можу сказати”, – ділиться директорпідприємства-перевізника.

Він каже, що місто очікує транспортний колапс від зменшення і так малої кількості автобусів.

“Орендарі справді чекали транспортної роботи – виплати за кожен кілометр. Нам реально це вигідно. Включаєш датчик, кілометраж капає і ти собі спокійно катаєшся по місту цілий день. Пофіг, чи ти пустий, чи везеш усіх пільговиків. А вийшла фігня: все фактично лишається без змін, так як і було, тільки переводиться на біло. А це виплата усіх податків за рахунок власникаавтобуса: він стає ФОПом, якому перевізник виплачує офіційну оренду транспортного засобу. Так, водій отримує офіційну заробітну плату, яка із усіма відрахуваннями зменшується із 30 тисяч гривень до, якщо грубо, 24 тисяч гривень. Садовий кинув кожного приватника на 6 тисяч гривень на місяць як мінімум. Чи людям це потрібно? Та нафіг здалось і я його розумію”, – розповідає наш перевізник, який просить не публікувати його прізвища.

Перевізники наголошують, що такими діями керівництвоЛьвівської міської ради банально переводить стрілки із власної безгосподарності на “злих та поганих перевізників”, які хочуть чорної готівки.

“Люди мають зрозуміти, що нам нафіг ця готівка не потрібна, якщо мерія буде виплачувати за кілометр проїзду. Але Рижий цього не хоче, каже, що через війну нема грошей. То й буде критична ситуація, побачиш – стане ще гірше”, – переконує чоловік.

Він додає, що кожне АТП має у своєму підпорядкуванні приблизно 40% таких автобусів, які працюють якпідрядники.

Нагадаємо, офіційно завтра у Львові запускають електронну оплату за проїзд, яку у мерії називають електронним квитком. Фактично для львів’ян це – підняття вартості проїзду.

Коментарі

Позначки: вартість проїзду, електронний квиток,картка ЛеоКарт, ЛеоКарт, маршрутки Львова, маршрутки Садового, маршрутки уЛьвові