Львів знову візьме кредит для неефективних комунальних підприємств, якщо дозволить Міністерство фінансів

logo


image

Депутати погодили участь Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного “Пакету солідарності“ Європейського банку реконструкції та розвитку для протидії наслідків поширення вірусної інфекції COVID-19 у м. Львові.

Внаслідок поширення COVID-19 та запровадження карантинних обмежень міський бюджет Львова та міські комунальні підприємства зазнали значних фінансових втрат. Європейський банк реконструкції та розвитку схвалив надзвичайний «Пакет солідарності» і 1 млрд євро для забезпечення фінансової стабільності муніципалітетів України та покриття необхідних видатків.

Про це повідомляє інформпортал депутатів ЛМР, пише DailyLviv.

«Це дуже важлива програма, і це надшвидкі інвестиції, які ми можемо отримати до бюджету, – зазначила директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич, – Сьогодні – це перший крок, далі будуть ще дві складні ухвали. Відповідно до цієї програми ми зможемо отримати 760 млн грн з 3% річних у валюті для підтримки наших найбільших комунальних підприємств.

Тобто зараз цією ухвалою ми лише просимо дати дозвіл взяти участь у цій програмі, аби дозволити нам напрацьовувати пакет документів. Відзначу, що жодного кредиту місто не зможе взяти без дозволу міністерства фінансів”, – пояснила Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку

Затвердження цієї ухвали дозволить укласти Угоду про наміри щодо підготовки критичного фінансування у відповідній Програмі ЄБРР, а також розпочати невідкладну підготовку й подання необхідних для її швидкої реалізації в теперішніх кризових умовах.  

Відповідно до ухвали, департамент економічного розвитку забезпечить підготовку та подання необхідних документів для участі Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного “Пакету солідарності“ ЄБРР для протидії наслідків поширення вірусної інфекції COVID-19 у м. Львові.

“Проти” цього рішення не проголосував жоден депутат ЛМР і лише по два депутати – від ВО “Свобода” і “Європейської солідарності” – не взяли участі в голосуванні.

62 депутати ЛМР проголосували 25 лютого за звільнення у 2021 році львівських комунальних підприємств та структурних підрозділів Львівської міської ради від сплати земельного податку.

Нагадаємо, що багато комунальних підприємств Львова є, на думку окремих колишніх принципових депутатів, зайвими та неефективними: у Львові назвали 15 комунальних підприємств, діяльність яких варто припинити (відео).

У Львові для контролю над комунальними підприємствами хотіли створити наглядові ради (відео).