Львівгаз Збут розділив рекомендований платіж та суму спожитий газ

logo
165343_lvivgaz_zbut_rozdiliv_rekomendovanij_plat.jpeg


Раніше обидві суми зазначали у одному рядку в платіжці, що на думку Антимонопольного комітету, вводило споживачів у оману.Фото: ternopillive.com.ua

Фото: ternopillive.com.ua

У грудневих газових платіжках розділили на окремі рядки суму за фактично спожитий газ та рекомендований платіж. нові платіжки львів’яни мали отримати до 20 січня. Про це пише Zaxid.net.

Антимонопольний комітет рекомендував ТОВ «Львівгаз Збут» розділити на окремі рядки обидва платежі, оскільки така інформація вводить споживічів у оману. 

«Оперативно були надані рекомендації «Львівгаз Збуту» переформатувати питання рекомендованого авансу, щоби було зрозуміло, доступно для споживача, що саме є оплатою за спожитий газ, а що є рекомендованим авансом», – розповів заступник голови, начальник першого відділу Антимонопольного комітету Сергій Оленюк.

У ТОВ «Львівгаз Збут» зазначають, що змінили програмне забезпечення і споживач зможе самостійно обирати суму до сплати. 

Нагадаємо, у листопадових квитанціях за газ з’явилася нова графа із зазначенням рекоменованого платежу, сума якого значно більша, аніж за фактично спожитий газ. Як повідомили у коментарі Tvoemisto.tv у «Львівгаззбуті», «рекомендований платіж» не є обов’язковим до сплати. Це лише прогнозована вартість спожитого газу у наступному місяці. Ця сума вираховується за спеціальною формулою: середньорічний об’єм споживання газу множать на місячну відсоткову частку, яка встановлена в Кодексі газорозподільних мереж для різних груп споживачів.

Нову графу про рекомендований платіж ввели у зв’язку з прийняттям нового житлово-комунального законодавства, яке передбачає сплату пені за протермінований платіж, що становить 0,1% за кожний день протермінованого платежу. Нововведення почнуть діяти із 1 січня 2019 року. Проте у «Львівгаззбуті» говорять, що таким чином хочуть застерегти споживачів від сплати штрафу в майбутньому.


А поділитися?Вам має сподобатись...