«LvivMozArt» бавив дітей під музику обох Моцартів, а дорослим показав «Міф Лемберг»

logo


Моцарт стане ближчим і до дітей. Інтерактивні забави під назвою «Велика музика маленькими серцями» влаштували у програмі «MozartKids». Так продовжується фестиваль «LvivMozArt».

Зараз будуть грати, концерт буде. Я люблю концерт і музику. Сама люблю грати на фортепіано», ‒ розповіла семирічна учасниця фестивалю Наталя.

Отож діти і співали за мотивами музики Моцарта, і танцювали. І навіть грали на різних інструментах, час від часу пробуючи їх на смак. Особлива дитяча програма фестивалю «LvivMozArt» впродовж трьох днів, до неділі 22 липня потішить дітлахів різного віку інтерактивними концертами, казками, музичними читаннями та майстерками. Все це під музику батька Вольфганга Амадея Моцарта та його сина Франца Ксавера Моцарта, що довго жив і творив у Львові.

«Дуже рада, що зробили окрему категорію фестивалю для дітей, куди можна прийти з дитиною. Щоб і дитина призвичаювалася до гарної музики, а не тільки «бум-цик-цик».. І, щоб можна було з дітьми побавитися», ‒ розповіла львів’янка Аня Гуменюк.

«Вважаю, що чим раніше ми їх познайомимо з музикою класичною, з такими речами, які повинні знати інтелектуальні люди, тим легше їм буде у житті», ‒ додала гостя фестивалю, мешканка Німеччини, Катерина Рувінскі.

Обіцяють Францу Ксаверу Моцарту, задля якого і створили фестиваль «LvivMozArt», присвятити дитячий шумовий оркестр та навіть квест про його біографію.

«Ми оці цікаві маловідомі, незвичні факти з біографій композиторів, речі, що пов’язані з будовою інструментів, подаємо в ігровій формі. Тож діти впродовж цього квесту дізнаються, хто такий був Франц Ксавер, що він творив, хто такий взагалі композитор, як його музика звучить, на яких інструментах він грав і як можна навіть виконувати таку музику», ‒ розповіла ведуча «МоzartKids» Наталя Завісько.

А у неділю, 22 липня, дітей у вечірньому дрес-коді запросять на Віденський бал. Де вони самотужки навіть робитимуть віяла і моноклі.

Тим часом фестиваль розростається далеко за межі творів Моцарта і додає до музики інші види мистецтва. У трамвайному депо влаштували концерт-інсталяцію «Міф Лемберг». Під звуки різних композиторів у виконанні піаністки Оксани Рапіти та струнного квінтету публіка спостерігала за відеороботою австрійського художника Вольфганга Вердіґіра. Це його рефлексії на тему історії Львова.

«Дуже цікаво зануритися в історію Львова, бо вона така багата на інтелектуальність, різні культури і також на історичні трагедії, на жаль. Усе це дає багато можливостей з’ясувати і зробити висновки з історії, ось що цікаво для мене», ‒ пояснив художник, автор інсталяції (Австрія) Вольфганг Вердіґір.

Художник досліджував документи, записував інтерв’ю із львів’янами, а також слухав думки іноземців про Львів. На основі цього зробив мультимедійний перформанс. Такими акціями фестиваль розширює коло своїх поціновувачів.

«Фестиваль має бути в першу чергу актуальним і потрібним сучасним людям і нашому сучасному поколінню. Моя мета: провести таку довгу траєкторію від оцього класичного початку зародження музики до нашого часу і сказати людям, що ця традиція ніколи не переривалася», ‒ підсумувала арт-директорка фестивалю «LvivMozArt» Оксана Линів.

«LvivMozArt» триватиме до 22 липня.