Львівщина розпочала жнивну кампанію: площі, прогнози, можливості

logo


Цьогоріч жнива на Львівщині розпочались на 2 тижні раніше, ніжторік.

Площа до збирання зернових та олійних культур у господарствах усіх категорій становить 528,8 тис. га – це  на 4,9 тис. га (+0,9%) більше до минулого року. Посівні площі у цьому році розподілились так: 232,4 тис. га – озимі культури та 296,4 тис. га – ярі.

Обмолот врожаю розпочався з ранніх зернових культур, зокрема озимого ячменю, якого господарств усіх категорій планують зібрати з площі 19,4 тис. га, в комерційному секторі – з площі 16,1 тис.га. Першими збирання врожаю розпочали ТзОВ «Континенталь Фармерз Груп» на полях Львівського та Червоноградського районів та ФГ «Сяйво Стрий» Стрийського району. Станом на 25 червня обмолотили понад 1,4 тис. га озимого ячменю. Стартова урожайність даної культури складає 56,4 ц/га, що на 0,4 ц/га (-0,8%) нижча урожайності на старті жнив у минулому році.

«В технології вирощування зерна етап збору врожаю є завершальний і дуже відповідальний, головна вимога якого ‒ зібрати урожай без втратз повним збереженням його якісних продовольчих, посівних і кормових якостей. Враховуючи збільшення площ посіву ми сподіваємось отримати врожай зернових більший, ніж у минулому році», – коментує директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

За оперативними даними департаменту площі зернових та зернобобових культур у господарствах усіх категорій складають 315,6 тис. га – це на 3,7 тис. га ( 1,2%) більше до 2023. У комерційному секторі виробництва площа зернових тазернобобових до збирання складає 192,2 тис. га (+5,2% до 2023 року). Олійні культури зосереджені тільки  у комерційному секторі, яких посіяли на площі 213,2 тис га, менше до минулого року на 2,2 тис. га (-1%).

Щодо обсягів валового виробництва зерна, то у поточному році господарства усіх категорій мають зібрати врожай зернових в межах 1790 тис. тонн (на 1% більше до минулого року) за рахунок збільшення посівних площ. У комерційному виробництві очікуваний валовий обсяг зернових культурпрогнозується в межах 1300-1310 тис. тонн (+2 % більше ніж торік.), олійних культур – близько 640 тис. тонн (на 4% менше торік).