Львівщина серед лідерів за обсягом доходу від приватизації

logo


Про хід приватизації на Львівщині та підсумки роботи Регіонального відділення Фонду держмайна по Львівській, Закарпатській та Волинській областях за 2023 та плани на 2024 рік розповіли  під час брифінгу у Львівській ОВА.

«Ми бачимо, що упродовж 2023 року на території області, якщо говорити і про державне і про комунальне майно, відбулось майже
140 успішних торгів. Львівщина загалом займає лідируючі позиції за отриманим доходом від приватизації. Також ми могли спостерігати високу активність учасників торгів, а це понад 500 учасників з яких малий, середній та великий бізнес, а також громадяни, які шукали ті чи інші активи для своїх потреб і брали участь в електронних торгах. Під час торгів вартість тих чи інших активів зростала в десятки разів, інколи ця конкуренція становила 20 і більше суб’єктів. Все це свідчить про те, що процес
приватизації в області відбувається коректно, правильно і в законодавчій площині. Тому ми будемо продовжувати цю роботу, як з Регіональним відділенням Фонду держмайна, так і з територіальними громадами. Для нас основний акцент, щоб активи працювали в першу чергу на користь бізнесу Львівської області, формували для нас додану вартість і наповнювали бюджет», – зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

За підсумками 2023 року Регіональне
відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях перерахувало до державного бюджету від приватизації – 782, 3 млн грн (без ПДВ). Зокрема, по Львівській області – 407,6 млн грн, Закарпатській – 51,4 млн грн, Волинській – 323,3 млн грн).

За обсягом приватизаційного доходу Львівщина є лідером в Україні з показником у 407, 6 млн грн. Про це повідомив начальник Регіонального відділення ФДМУ Микола Іщук. Як він додав, перспективи по приватизаційному
доході, які включені до Держбюджету на 2024 – 4 млрд. грн. по Україні.

Торік Регіональне відділення оголошувало – 179 приватизаційних аукціонів по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, 106 – укладено договорів… В них взяли участь приблизно 1000 учасників.

За даними аналітики спеціалізованого приватизаційного від Bi.Prozorro.sale, найактивнішим регіоном України у 2023 році стала Львівщина. Тільки у Львівській області за 12 місяців відбулись 66 успішних аукціонів. А це
понад 15% від загальної кількості усі аукціонів в Україні.

«Такий результат цілком очікуваний, адже наш регіон економічно розвинений, з високим рівнем ділової активності», – зазначив Микола Іщук.

Завдяки конкуренції сумарно вартість активів зросла у 2,7 рази. Є приклади аукціонів, де ціна купівлі порівняно із стартовою зростала не в десятки, а в сотні разів. У деяких – конкуренція перевищувала 20 охочих придбати об’єкт.

Проте часто в таких аукціонах стартова ціна була
досить низькою – від кількох сотень до кількох тисяч гривень.

Як пояснили під час брифінгу це зумовлено тим, що в Законі вказано: «На період дії правового режиму воєнного стану стартова ціна об’єкта приватизації визначається аукціонною комісією на рівні балансової вартості об’єкта (активів об’єкта) приватизації».

Водночас ФДМ ретельно перевіряє поточну балансову вартість активів. Для цього існують механізми подвійного контролю, проходить внутрішній аудит.

Є десятки
таких прикладів, ось деякі з них. Було двоє торгів із вартістю продажу активів понад 100 млн грн.

У перших приватизували окреме майно Сторонибабського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт». Він розташований у Золочівському районі. Будівлі підприємства та його майно продали за 142 млн грн (балансова вартість була 53 млн грн).

Предметом других торгів став майновий комплекс ДП «Готель «Власта». Це будівля площею 8,2 тис. м кв. Його цінність та перспективність
привели у торги 23 учасника. Продали за 115 млн грн (балансова вартість близько 7 млн грн).

Також успішними були:

Комплекс бази відпочинку «Трембіта», у смт. Верхнє Синьовидне, площею – 211,4 м². Продали – 1,2 млн грн (балансова вартість 18,7 тис грн).Будівлі і споруди санаторію «Роздол», куди входить «Палац Жевуських-Ланцкоронських» (смт. Новий Розділ). Змагалися – 5 учасників. ·Ціна продажу – 13,3 млн грн (балансова вартість – приблизно 7 млн грн).Окреме
майно Струтинського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» (Золочівський р-н,), площею 15 506.4м². Ціна продажу 77, 2 млн грн (Балансова вартість 31, 3 млн грн.)ЄМК ДП «Західний експертно-технічний центр Держпраці» (м. Львів, вул. Б. Хмельницького,233а). Загальна площа приміщень – 1 203 м². Ціна продажу – 37, 6 млн грн. ( Балансова вартість – 37, 3 млн грн.).

На Закарпатті успішно продали: ЄМК ДП «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання» – 4
учасники, площа нерухомого майна – 28 794,5 м², площа земельних ділянок – 25,7 га. Ціна продажу – 33,9 млн грн (балансова вартість – 9,6 млн грн).

На Волині: ЄМК «Волиньторф» (Волинська обл., Камінь-Каширський р-н (колишній – Маневицький р-н ). Ціна продажу – 212,2 млн грн (балансова вартість – 190,2 млн грн.+ 20,2 млн борги).

Вже оголошені аукціони з приватизації:

Львів:

ЄМК ДП «Львівський державний інститут з проектування нафтопереробних і нафтохімічних
підприємств№ (м. Львів, вул. Золота,8). Балансова вартість – 588,5 тис. грн. Аукціон відбудеться: 16.01.2024. Площа ділянки, га – 0.5487. Загальна площа нерухомого майна складає 6112,4 кв.м Планують проведення на об’єкті «Дня відкритих дверей» – 9 січня об 11.00 год за адресою (м. Львів, вул. Золота,8).Також аукціон відбудеться – 19.01.2024. Нежитлова будівля загальною площею 1382,1 кв. м . м. Львів, просп.Т.Шевченка, 9. Балансова вартість – 11, 8 млн. грн.

У 2024 році
планують аукціони:

ЄМК ДП «Львівський науково-дослідний і проектний інститут «Львівбудм НДІпроект» (м. Львів, вул. Тернопільська, 10).ЄМК ДП «Проектно конструкторське технологічне бюро» (м. Львів, Данилишина, 4 (квітень аукціон).ЄМК ДП «Роздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка» (м. Новий Розділ, вул. Гірнича,2).ЄМК ДП «Еконтрансенерго» (Яворівський р-н., с. Новий Яр).

Від оренди до державного бюджету у 2023 році надійшло від РВ ФДМУ – 63,8
млн. грн. (при очікуванні – 63,5 млн. грн.)

З них:

Львівська область – 51,5 млн грн;Закарпатська область – 5,4 млн грн;Волинська область – 6,9 млн грн.

З початку 2023 року РВ ФДМУ:

Оголосив орендних аукціонів – 248, з них 189 – успішних, 397- учасників, 290 – уклали договорів оренди (Львівська обл – 192, Закарпатська обл – 29, Волинська обл – 69). Середня кількість учасників на аукціонах – 2,4 . Середній приріст ціни у 13,9 рази.

Діючих
договорів оренди станом на 01.01.2024 – 1 526. З них: Львівська обл– 907, Закарпатська обл – 301, Волинська обл – 318.

Упродовж 2023 року провели понад 100 зустрічей із бізнесом середовищем та з представниками органів державної влади, об’єднаних територіальних громад, а також із засобами масової інформації.

«Стає очевидно: приватизаційні активи навіть з низькою стартовою ціною через поточні законодавчі вимоги можливо і потрібно продавати за ринковою вартістю»,- підсумував
Микола Іщук.

Актуальні пропозиції щодо приватизації держмайна можна знайти на ресурсах Фонду державного майна в telegram  або на сайті. Детальніше про топові пропозиції оренди держмайна можна дізнатися підписавшись на телеграм-канали Оренда в Україні та електронну розсилку.