Львівщина та Велика Британія розвивають партнерство у сфері малоінвазивної хірургії

logo


Львівщина та Велика Британія розвивають партнерство у сфері малоінвазивної хірургії

22 травня у Києві за підтримки Першої леді Олени Зеленської підписали перший Меморандум між Великою Британією та Україною, який стосується медичного партнерства та менторства. Таким чином медичними побратимами стали два медзаклади – Львівська обласна клінічна лікарня та Нотінгемська Університетська Клініка.

Львівщина та Велика Британія розвивають партнерство у сфері малоінвазивної хірургії

Читайте також

Як
повідомляє пресслужба Львівської ОВА, начальник ЛОВА Максим Козицький зустрівся з провідним спеціалістом колоректальної хірургії Нотінгемської Університетської лікарні Чарльзом Максвеллом-Армстронгом та головою благодійного фонду Smart Medical Aid Іриною
Рибінкіною. Участь у зустрічі також взяв голова вченої ради Львівського національного медичного університету Орест Чемерис.

Вони працюють над проєктом навчання з малоінвазивної колоректальної хірургії.

“Менторство відбувається в межах навчального проекту «IOLE – Improving Outcome in Laparoscopic Surgery by Education», який впроваджує благодійний фонд «Смарт Медікал Аід ЮА» під керівництвом Ірини Рибінкіної та колоректального хірурга Джанлуки Колуччі. Документ відкриває нові
можливості для обміну знаннями та досвідом між двома країнами, сприяючи розвитку медичної галузі України та підвищенню якості медичної допомоги для всіх громадян”, – йдеться у повідомленні.

До слова, Nottingham University Hospitals входить до п’ятірки найкращих лікарень Англії, маючи у своєму складі 3 тис. ліжок. Тут проводять більше ніж 90% великих операцій на рік лапароскопічно.

У межах співпраці хірургів обласного медичного закладу вже навчають сучасних методик.
Також, проводять операції під наглядом та координацією Чарльза Максвелла-Армстронга та ще кількох британських спеціалістів. По завершенню навчання медики зможуть проводити оперативні втручання вже за сучасними технологіями. Також у планах масштабувати досвід обласного закладу на всю Україну. Спеціалісти Обласної клінічної лікарні пройдуть менторські курси, в межах яких британські лікарі навчатимуть їх. Згодом ці лікарі стануть тренерами для своїх колег.

Максим Козицький подякував гостям за
всю допомогу, яку вони надають в такий складний час: обладнання та розхідники для медзакладів, а тепер ще й цінне навчання сучасних методик.

Нагадаємо, ще у квітні у Львові інтерни почали вчитися проводити лапароскопічні операції. Більшість з них – студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, ще 11 – з інших медуніверситетів нашої держави. Тренажери для навчання надав благодійний фонд SMART Medical Aid.

Як зазначив очільник області, Львівський національний
медичний університет імені Данила Галицького став базою, де навчатимуть лапароскопії інтернів та лікарів зі всієї України. У планах – створення курсу, в межах якого готуватимуть тренерів, які згодом навчатимуть цього методу інших.

На думку гостей, методика лапароскопії має бути провідною в оперуванні пацієнтів. У Великій Британії, до прикладу, це найбільш розповсюджений вид хірургічного втручання.

Ця методика має багато переваг: пацієнти менше часу перебувають в лікарні, непомітний
розріз та менше больового синдрому. Внаслідок цього є й економічна перевага: навантаження на медичну систему зменшується – замість тижня, пацієнт проводить в лікарні 1-2 дні.

Довідково

Благодійний фонд «Smart Medical Aid» заснували у 2014 році. Він займається поставкою медичного обладнання та розхідників в Україну. З часу повномасштабного вторгнення росії в Україну фонду вдалося доставити допомоги на суму близько 14,6 млн євро, привезти та передати близько 110 тисяч
американських турнікетів САТ, укомплектованих у аптечки та медичні рюкзаки, допомогти близько 203 медичним закладам, передати більше ніж 150 карет швидкої допомоги та евакуаційні автомобілі.

Команда постійно контактує з лікарнями, які активно беруть участь у порятунку постраждалих у ході російсько-української війни. Також підтримує постійний зв’язок з Командуванням Медичних Сил, Міністерством охорони здоров’я та медиками на передовій, щоб розуміти і вчасно забезпечувати потреби кожної
локації. Окрім цього, команда фонду вчить медичний персонал користуватися новим обладнанням, військових – тактичної медицини, а цивільне населення – домедичної допомоги та реанімаційних заходів.