Львівська філармонія запрошує на фортепіанний концерт дуету із Литви

logo


У середу, 15 листопада, у Львівській філармонії виступить дует піаністів з Литви – Рокас Зубовас та Соната Зубоване, що виконають симфонічні твори початку ХХ століття. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.

Програма поєднає два епохальні симфонічнітвори початку ХХ століття, адаптовані для одного фортепіано в чотири руки. Традиція гри симфонічних творів на фортепіано не є новою: з середини ХІХ століття велика частина симфонічної музики одразу ж адаптувалася для такого виконання. Таким чином, за відсутності методів відтворення симфонічного звуку, вона ставала доступною для любителів музики в різних європейських країнах і навіть за її межами. Тому симфонії Й. Брамса та Р. Шумана, опери Дж. Верді та Дж. Пуччіні були відомі любителям музикиздебільшого як твори на фортепіано, зазвичай виконувані в чотири руки, щоб надати творам якнайбільше симфонічної насиченості та барвистості.

До Першої світової війни багато найвідоміших композиторів готували власні переробки своїх симфонічних творів для фортепіано в чотири руки. А підготовлені таким чином версії творів звучали як у публічних залах, так і в залах королівських палаців.

«Через понад сто років після створення, у 2022 році, два монументальні твори початку ХХ століттявперше в Україні прозвучать наживо в одній концертній програмі, розкривши таким чином спорідненість і відмінність у творчих прагненнях та ідеях двох геніїв початку двадцятого століття – імпресіоніста і символіста, – а також надаючи слухачам можливість зануритися у два твори, які ознаменували початок двадцятого століття дуже різними, але однаково вражаючими задумами», – відзначив литовський виконавець Рокас Зубовас

Початок концерту о 19.00.

Квитки доступні за посиланням:soldout.ua.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.