Львівська майстриня створила оригінальну витинанку з паперу з опалого листя. Фото

logo


Найчастіше Дарія Альошкіна працює з традиційними орнаментами у поєднанні з жіночими образами.

Львівська мисткиня витинанок Дарія Альошкіна створила із паперу з опалого листя витинанки на вікна. За її словами, технологія молодого винахідника Валентина Фречки доводить, що листя з парків може приносити користь, якщо його правильно переробляти, і навіть стати у нагоді для створення паперових фіранок. Про це вона розповіла Тvoemisto.tv.

Мисткиня каже, що цей папір цілком придатний для створення витинанок. Із нього вона створила дві витинанки – одна з них  поїде на виставку, присвячену до Дня Незалежності України. Це витинанка з назвою «Та, що народжує» з образом берегині в центрі композиції обплетеною орнаментальною композицією.

«Я дуже часто експериментую з різними видами паперу і як почула про цей папір, то одразу взяла спробувати десять метрів для артоб‘єкту. Такий папір придатний для виготовлення тари і пакунків, тож винахід допоможе зменшити кількість пластику та поліетиленових пакетів, а це є надзвичайно важливою темою як в Україні, так і у світі», – зазначила вона у коментарі Тvoemisto.tv.

Витинанки на вікна Дарія називає фіранками. Зазвичай – це одна велика паперова витинанка, або дві, які можуть стати альтернативою шторам.

Мисткиня працює з твердими паперами, тому що вони достатньо довготривалі і міцні. На створення однієї витинанки розміром 100 см на 250 см іде приблизно 3-5 днів.

Працює найчастіше з українськими традиційними орнаментами у поєднанні з жіночими образами.

Спочатку Дарія створює маленький ескіз, а далі переносить його на великий формат.

Такі фіранки, розповідає мисткиня, замовляють переважно на різдвяні та великодні свята, щоб повісити на вікна або на стіну замість килима. Ними також оформлюють зали, холи, роблять фотозони та прикрашають житло. У Львові витинанки Дарії висять на вікнах на площі Ринок, 9 у бібліотеці імені Іваничука.

Якщо говорити про якісь особливі роботи чи рекорди, то Дарія згадує, як одного разу створювала два панно розміром 2 на 4 метри для декорації сцени оперного театру для події, присвяченій Шевченківським дням.

Христина Гоголь

Фото надала Дарія Альошкіна

Новини від “То є Львів” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.