Львівська мерія звернулась до НАЗК через неподану редактором «Ратуші» декларацію

logo


Львівська міська рада звернулась до Національного агентства запобігання корупції через неподання головним редактором КП Редакція газети «Ратуша» Миколою Савельєвим декларації про доходи.

Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Як йдеться у листі до НАЗК, яке оприлюднила прес-служба, Микола Савельєв мав подати відповідну декларацію за 2016 рік у ЛМР до 1 травня 2017 року. Однак не зробив цього.

У коментарі ZAXID.NET Микола Савельєв пояснив, що не знав про необхідність подання такої декларації.

«Мені сказали, що працівники ЗМІ не подають декларації. Я не пам’ятаю, хто саме про це сказав, хтось з юристів міської ради. Я туди спеціально дзвонив і спитав: «Я маю подавати декларацію?». Мені відповіли: «Ні. Не треба». І я запитував про це своїх колег, які працюють в районних газетах, вони теж не подають декларації», – зазначив головний редактор «Ратуші».

Він також додав, що обов’язково подасть таку декларацію.

За словами Людмили Опришко, медіаюристки ГО «Платформа прав людини», керівники комунальних ЗМІ все таки зобов’язані подавати декларації, оскільки це регулює Закон України «Про запобігання корупції», прийнятий у жовтні 2014 року.

«Оскільки керівники комунальних і державних видань є керівниками юридичних осіб публічного права, то вони прирівнюються до керівників органів місцевої влади і місцевого самоврядування і це їх зобов’язує подавати декларації. Єдине – раніше вони подавали лише паперові декларації у себе за місцем роботи, а десь з першого кварталу цього року вони повинні реєструвати свої декларації в електронному публічному реєстрі на сайті Національного агентства запобігання корупції», – зазначила у коментарі ZAXID.NET медіаюристка Людмила Опришко.

Згідно із законодавством посадовці, які не подали декларації сплачують штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Зазначимо, зараз газета «Ратуша» проходить процес перетворення з комунального видання на комерційне. У березні 2016 року трудовий колектив «Ратуші», засновником якої є Львівська міськрада, ухвалив рішення про роздержавлення. Після цього депутати ЛМР ухвалили рішення про вихід міськради зі складу співзасновників. І зараз вже підготовлений проект ухвали міськради про остаточне перетворення комунальної газети на ТзОВ.

Як інформував ZAXID.NET, 10 листопада 2017 року директору ЛКП «Львівелектротранс» та депутату Львівської облради Михайлу Сидоровичу оголосили догану за те, що він невчасно задекларував придбаний цьогоріч автомобіль Mercedes-Benz.