Львівська міськрада погодила створення креативного простору в старому трамвайному депо

logo


Львівська міськрада погодила інвестиційний проект реконструкції старого трамвайного депо на вул. Сахарова, який передбачає перетворення депо на інноваційно-креативний простір. За відповідну ухвалу під час засідання сесії у четвер, 18 травня, проголосували 40 депутатів.

Згідно з ухвалою, Львівська міськрада оголосить конкурс на визначення інвестора для реконструкції збудованого наприкінці ХІХ століття трамвайного депо на розі вул. Сахарова, Героїв Майдану і Вітовського та перетворення його на інноваційно-креативний простір, на конкурс виставлять п’ять будівель депо загальною площею 5359 м2. Для цього з депо перенесуть служби ЛКП «Львівелектротранс», які розташовані там зараз.

Затвердженим інвестиційним проектом передбачається проведення інвестиційного конкурсу з обрання інвестора, який буде зобов’язаний реконструювати депо та здійснити ремонт фасаду однієї з будівель, а також облаштувати територію біля будівель депо.

«Інвестиційний проект передбачає передачу інвестору в оренду на 50 років із правом передачі в суборенду відповідних будівель, споруд та їх частин, подальшою реєстрацією права власності на об’єкти за територіальною громадою, та звільнення від орендної плати інвестора на період здійснення реконструкції», – мовиться в пояснювальній записці до ухвали.

Під час реконструкції інвестор має передбачити можливість проведення в депо виставок, фестивалів, конференцій, інсталяцій тощо та поділ на зони для роботи та досліджень, кінопоказів, творчості, центру для навчання та розвитку, майстерень, комунікацій, прес-конференцій, гастрономічного простору.

У головному ангарі депо вже проводять публічні заходи (фото Facebook Lem Station)

З детальними умовами інвестиційного конкурсу можна ознайомитись на порталі депутатів Львівської міськради.

Зазначимо, що це вже друга спроба перетворити старе депо на креативний простір. У вересні 2015 року відомий львівський ІТ-спеціаліст Ілля Кенігштейн оголосив про намір створити «Креативний квартал» в депо на вул. Сахарова. Однак пізніше він відмовився від планів.

Серед причин відмови у мерії називають те, що інвестору і чиновникам не вдалось домовитись з музеєм техніки, розташованим в одному з ангарів депо. У новій ухвалі цей ангар виключили з переліку будівель депо, на які поширюється інвестпроект.

Після відмови Кенігштейна про наміри реконструкції депо заявили інші львівські айтішники, які створили концепцію перетворення депо на Lem Station, на честь відомого письменника-фантаста Станіслава Лема. Утім, для того, щоб інвестконкурс відбувся, у ньому мають взяти участь щонайменше два інвестори.

Раніше у депо, яке поки не реконструйоване, уже проводили масові заходи – концерти, урбаністичні зустрічі та презентації. Зокрема, там презентували проекти відновлення ставу на вул. Вітовського та реконструкції вул. Бандери.

Додамо, що депо на розі нинішніх вул. Сахарова, Героїв Майдану та Вітовського було збудоване наприкнінці ХІХ століття і стало першим трамвайним депо Львова.