Львівська міськрада рекомендувала на урочистих подіях використовувати червоно-чорний прапор

logo


Депутати Львівської міськради рекомендували під час відзначення пам’ятних дат та урочистих подій у місті використовувати червоно-чорний прапор та іншу національно-патріотичну символіку. Водночас ЛМР не підтримала схожу ухвалу депутатки від «Свободи» Мар’яни Батюк, яка пропонувала піднімати червоно-чорний прапор на адмінбудівлях поруч із державним.

У тексті прийнятої ухвали наведений перелік з 29 пам’ятних дат, під час яких рекомендують використовувати патріотичну символіку.

«Віддаючи шану героям різних етапів національно-визвольних змагань за незалежність України рекомендувати під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів використання на території Львова символіки ЗСУ, добровольчих батальйонів та історичної символіки, зокрема червоно-чорного прапора Організації Українських Націоналістів, символів Української Повстанської Армії, Української Військової Організації, Українських Січових Стрільців, символіки українських військово-спортивних товариств, козацької символіки», – йдеться у тексті ухвали.

Перелік дат, в якій ЛМР радить використовувати червоно-чорний прапор

В ухвалі також вказано, що державний прапор є єдиним, який вивішуватимуть на окремо визначених місцях (переліку місць немає, але вочевидь йдеться про адмінбудівлі).

«У пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у визначених місцях постійного вивішування Державного прапора України у м. Львові вивішувати виключно Державний прапор України», – вказано в ухвалі.

У підготовленому депутаткою від «Свободи» Мар’яною Батюк проекті ухвали, який був зареєстрований раніше за той, що був прийнятий депутатами, йшлося про обов’язкове використання червоно-чорного прапору разом із державним на адмінбудівлях. Піднімати червоно-чорний прапор депутатака пропонувала 9 разів на рік (ці дати також включені в проект, що був прийнятий депутатами). За ухвалу Мар’яни Батюк, яку розглядали першою, проголосував 31 депутат, чого було недостатньо для прийняття рішення.

За альтернативну ухвалу, розроблену виконавчими органами ЛМР, проголосували 44 депутати. Водночас депутати з фракції «Свободи» після голосування вийшли до трибуни, протестуючи проти того, що цю ухвалу прийняли без обговорення.

Через це питання вранці біля ЛМР відбулася також акція протесту за участі громадської організації «Сокіл» та керівника міської організації «Свободи» Любомира Мельничука. Кілька десятків протестувальників намагалися пройти у міськраду, однак їх не пропустили працівники «Муніципальної варти». Після цього активісти кинули під Ратушу димову шашку і розійшлися ще до розгляду питання про червоно-чорний прапор.

Додамо, що депутати від «Свободи» подають ініціативу про червоно-чорний прапор у ради різних рівнів. Від початку року на території Львівської області рішення вивішувати червоно-чорні прапори прийняли Львівська обласна рада (30 січня), Буська районна рада (6 лютого), міськрада Яворова (6 лютого) та депутати Судововишнянської міської громади (13 лютого).