Львівська міськрада спрямувала на реставрацію церкви 900 тисяч гривень

logo
170240_lvivska_miskrada_sprjamuvala_na_restavrac.jpeg


13:30 14 лютого 2018 р.

У ЛМР запевнили: «Цього року продовжать ремонтно-реставраційні роботи в церкві святої Параскеви П’ятниці на вулиці Хмельницького (№77)».

Про це поінформували сьогодні, 14 лютого, в прес-службі Львівської міськради. Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради розповіла: «Це перехідний об’єкт з минулого року. Цього року ремонтні роботи тут буде завершено. Роботи розпочнуть, коли буде тепло. Оскільки у храмі святої Параскеви П’ятниці проводять роботи по каменю, тому температура має бути стабільна – і вдень, і вночі більше 5-10 С0. Тому раніше квітня роботи не розпочнемо. З міського бюджету Львова цього року на ремонтно-реставраційні роботи в церкві святої Параскеви П’ятниці спрямували 900 тисяч гривень».

Настоятель храму святої Параскеви П’ятниці УПЦ КП, отець Ігор Малетич, повідомив: «Реставраційні роботи у нашому храмі мають кілька етапів. Перший етап ми вже здійснили. Це перекриття даху міддю: ми зробили це своїми силами. Наразі дах не тече. Другий етап – недавно закінчили гідроізоляцію. Третій етап – реставрація каменю, бо він має властивість відлущуватись. Маємо це зробити, а також обробити цеглу, щоб зберегти її у первісному стані. Поки що реставраційні роботи передбачаємо зробити ззовні храму, але звісно в планах є реставрація всередині храму».


А поділитися?