Львівська міськрада визначила нове місце для будівництва сміттєпереробного заводу

logo


Львівська міськрада планує збудувати сміттєпереробний завод поблизу очисних споруд «Львівводоканалу» на вул. Пластовій. У четвер, 21 грудня, під час засідання сесії 54 депутати Львівської міськради проголосували за внесення змін до зонування Личківського району, чим дозволили на території «Львівводоканалу» будівництво виробничих та промислових споруд.

Йдеться про земельну ділянку площею 72 га на вул. Пластовій, де розташовані очисні споруди «Львівводоканалу». Ця ділянка належить до зони ІН-2, на якій можуть бути розміщені лише інженерні мережі. Своєю ухвалою депутати дозволили відокремити від ділянки площею 72 га частину площею 6,7 га як зону В-2, яка передбачена для підприємств ІІ класу шкідливості з санітарно-захисною зоною 500 метрів.

«Переважними видами забудови та іншого використання земельних ділянок для зони В-2 є виробничі і промислові підприємства, технологічні об’єкти та установки. Одночасно такі зміни дозволять ЛМКП «Львівводоканал» здійснювати свою діяльність з метою реалізації інвестиційного проекту у відповідності до законодавства України, створити нові робочі місця та наповнити місцевий бюджет додатковими надходженнями», – мовиться в пояснювальній записці до ухвали.

Крім того, іншою ухвалою, за яку проголосували 47 депутатів, міськрада затвердила «Львівводоканалу» документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 72 га на дві – 67 га та 6,7 га. При цьому більшу ділянку передали в постійне користування «Львівводоканалу» для обслуговування очисних споруд, а меншу ділянку передали ЛКП «Зелене місто». Після цього «Зелене місто» має виготовити технічну документацію для будівництва комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів.

Приблизне місце розташування ділянки на вул. Пластовій площею 6,7 га, де планують збудувати сміттєпереробний завод

«Була проголосована ухвала про поділ земельної ділянки «Львівводоканалу» і надання права ЛКП «Зелене місто» розробляти проект землеустрою. Звичайно, що наміри щодо розробки проекту землеустрою відносяться до планів по будівництву сміттєпереробного заводу», – сказав ZAXID.NET директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

За його словами, будівництво сміттєпереробного заводу на території ТЕЦ-2 є ускладненим, зокрема і через позицію сільської ради села Сороки-Львівські щодо права власності земельної ділянки. Зараз від ідеї будівництва заводу на території ТЕЦ-2 вирішили відмовитись.

«Для міста сьогодні критично мати чітко визначене місце для будівництва заводу, тому вирішили це у такий спосіб», – додав Вадим Ноздря.

У 2018 році у Львові мають розпочати процес проектування сміттєпереробного заводу. Як писав ZAXID.NET, звести сміттєпереробний завод на території ТЕЦ-2 запропонували представники французької компанії Egis. Згодом представники ЛОДА заявляли, що ця земельна ділянка не належить Львівській міській раді і рішення щодо будівництва заводу треба погоджувати з довколишніми селами. Однак у міськраді заперечували цю інформацію.

Також під час пленарного засідання сесії ЛОР депутат від ВО «Свобода» Руслан Кошулинський оприлюднив звернення мешканців сусідніх зі Львовом сіл Сороки-Львівські та Муроване, у якому йдеться, що вони виступають проти будівництва на території ТЕЦ-2 сміттєпереробного комплексу. Він стверджував, що це звернення підписало 1500 мешканців.