Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького продовжує проєкт з оцифрування фондів у 2024 році

logo


У 2024 році Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького спільно з громадською ініціативою MyFutureHeritage(Громадська організація «17») продовжує важливий проєкт з оцифрування своїх фондів.

Цього року в межах проєкту «Цифровий архів. Доступна спадщина» буде оцифровано 1860 об’єктів зі збірок та фондосховищ підрозділів ЛНГМ. Оцифрування культурних об’єктів здійснюватиметься методами фотофіксації, 3D-сканування та фотограмметрії. Ці технології забезпечать високоточне відтворення артефактів, дозволяючи зберегти детальну інформацію про кожен з них для майбутніх поколінь.

Варто зазначити, щовже зараз на сайті collection-lvivgallery.org.ua можна переглянути понад 3 тисячі оцифрованих об’єктів з колекції Галереї. Це дозволяє відвідувачам насолодитися багатством культурної спадщини ЛНГМ з будь-якого куточка світу.

Оцифрування культурноїспадщини є важливим етапом на шляху до її збереження, популяризації та, за потреби, відтворення. Відновлення та збереження об’єктів культурної спадщини є критичним аспектом розвитку суспільства, особливо у післявоєнний період. Цей проєкт спрямований на збереження національної пам’яті та надання доступу до неї широкому загалу.

Проєкт «Цифровий архів. Доступна спадщина» реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Коментарі

Читайтетакож

Мультимедіа