Львівська обласна рада може втратити приміщення на Січових Стрільців

logo


Львівська обласна рада може втратити своє приміщення на вул. Січових Стрільців,3 у Львові, адже львів’янки Людмила Малькова та Ірина Сандул, яких звинувачують у “Афері століття”, оскаржили рішення суду про витребування у них цього приміщення.

Як повідомили журналісти “Наших грошей. Львів”, обоє фігуранток справи уже сплатили судовий збір у розмірі 85,47 тис. грн та намагаються повернути собі приміщення, власником якого є Львівська облрада.

Крім того, за цією ж адресою розташовано Фонд державного майна Львівської області. Проте це не завадило Мальковій та Сандул у серпні 2016 року здійснити реєстрацію майна на підставну особу Тютюнника П.І., на підставі неіснуючого розпорядження Галицької районної державної адміністрації №237 від 04.04.1996 року.

Читайте також: У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю “Вежа”

Реєстрацію здійснив приватний нотаріус з міста Обухів (Київська область) Олег Щур, який також реєстрував низку об’єктів нерухомості для них у процесі “афери століття”. Пізніше приміщення перейшло у власність ТОВ «Коміна», яке власне на сьогодні і судиться з ЛОР. Засновниками товариства є Людмила Малькова, Ірина Сандул та Оксана Філянська. 

Львівська обласна рада раніше відсудила своє приміщення, провадження відкрили у жовтні 2018 року, і вже 4 лютого 2019 року Господарський суд Львівської області задовольнив позов прокурора та ухвалив рішення про скасування державної реєстрації приміщення площею 157,9 кв. м на вулиці Січових Стрільців, 3 за фірмою «Коміна».

Прокурори довели, що розпорядження Галицької районної державної адміністрації від 1996 року попросту не існувало. Відтак, реєстрація права власності у 2016 році відбулась з порушенням Закону України, що «в подальшому потягло неправомірність передачі таких приміщень у власність ТОВ «Коміна».  Суд зобов’язав підприємців повернути майно у власність Львівської обласної ради.

Читайте також: Скільки грошей витратили популярні політичні сили на свою рекламу у Фейсбуці

Але наприкінці лютого юристи фірми “Коміна” подали апеляцію, яку спершу Західний апеляційний суд відхилив, але 13 червня, після сплати повної суми судового збору, той же суд у складі колегії суддів Олега Матущака, Олександра Мирутенка та Ганни Якімець частково задовольнив позов ТОВ «Коміна» та скасував рішення господарського суду.

Судді врахували аргумент апелянтів про те, що прокуратура у даному випадку не мала права представляти інтереси Львівської обласної ради, оскільки у її структурі є юридичний відділ, який «має можливість самостійно здійснювати захист права власності». Постанова суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом двадцяти днів з дня її проголошення. Вона набрала законної сили 13 червня. В Єдиному державному реєстрі на сьогодні відсутні ухвали про оскарження постанови.

Читайте також: 6 креативних стартапів від львівських студентів, які можуть бути реалізовані