Львівська обласна рада вперше візьме кредит у 350 млн грн

logo


image

Львівська облрада вперше з часу незалежності візьме позику для обласного бюджету у сумі 350 млн грн. Гроші планують скерувати на завершення раніше початих ремонтів доріг. Рішення, зініційоване головою облради Олександром Ганущиним, прийматимуть на останній сесії, яка відбудеться за кілька днів до виборів у вівторок, 20 жовтня.

Відповідно до проекту рішення, кредит у сумі 350 млн грн планують взяти на три роки з можливістю дострокового погашення. Відсоткова ставка – плаваюча, але не може перевищувати 25% річних. Майнове або інше зобов’язання за запозиченням не надається. Метою залучення кредитних коштів до обласного бюджету вказується «фінансування об’єктів транспортної інфраструктури, доріг та інженерних об’єктів на них, виготовлення проектно-кошторисної документації».

Оскільки ініціатором залучення кредитних коштів до обласного бюджету є голова облради Олександр Ганущин, який контролює існуючу більшість в облраді, то з великою ймовірністю рішення 20 жовтня таки приймуть.

Голова бюджетної комісії Львівської облради, депутат від БПП «Солідарність» Олег Домчак розповів ZAXID.NET, що потреба взяти кредит пов’язана з браком коштів на завершення ремонтів доріг, розпочатих рік-два роки тому. З його слів, спершу облрада має отримати погодження від Мінфіну на отримання такого кредиту. Попередньо відомо, що позику погодився надати державний «Укрексімбанк», а початкова процентна ставка становитиме 12% річних і може змінюватися залежно від коригування облікової ставки НБУ. Кошти мали би прийти наприкінці жовтня – на початку листопада.

Зі слів Олега Домчака, запозичені кошти планують скерувати на ремонти близько 10-15 доріг. Перелік об’єктів в обласній раді та в ЛОДА надати відмовилися, пояснивши, що він ще опрацьовується та буде затверджений на сесії 20 жовтня.

На відміну від обласної влади, Львівська міськрада часто залучає грантові та кредитні кошти у валюті на модернізацію міської інфраструктури, закупівлю громадського транспорту, модернізацію споруд, будівництво сміттєпереробного заводу тощо. Як правило, позики беруть у європейських банках під 4-8%, часто ці позики супроводжуються безповоротними грантами, що в результаті ще більше знижує процентні ставки.