Львівська область планує зменшити черги на українсько-польському кордоні

logo


В ЛОДА розробляють пілотний проєкт, який зменшить черги на українсько-польському кордоні.

Передає про цей захід з власних джерел передає кореспондент 032.ua.

Так, робоча група у складі посадовців Львівської обласної ради, представників ІТ-компанії та прикордонників оглянула прикордонний пункт пропуску Краківець, де незабаром стартує експериментальний проєкт.

Йдеться про електронне резервуванням часу для перетину кордону, який має на меті пришвидшити час пропуску автівок на кордоні. Для порівняння, схожа система зараз працює у львівських ЦНАПах. 

“Водії автівки спочатку будуть під’їжджати до сервісної зони на кордоні і отримуватимуть талон із зазначеним часом, – пояснив  член робочої групи, радник голови Львівської облдержадміністрації Віктор Гальчинський.  – Також передбачено варіант, що можна буде попередньо зареєструватися онлайн і отримати талон із часом на кілька тижнів чи місяців наперед. Ця послуга буде платною”.

За словами Гальчинського, схожі системи діють в Естонії та Білорусі. 

Крім того, радник Маркіяна Мальського зазначив, що будуть розв’язувати проблему разом із польською стороною у випадках, якщо польські прикордонники навмисне затягуватимуть час огляду громадян, які прибувають з українського кордону. 

Передбачається, що такий проєкт розроблять і впровадять впродовж наступного року. Якщо система покаже ефективні результати, тоді її впровадять, окрім Краківця, і на інших пунктах пропуску.

Нагадаємо, 13 жовтня у Львові відбулися завершальні забіги у рамках міжнародного “Нова Пошта Напівмарафон”.