Львівська облрада, всупереч позиції уряду, підтримала торгівельну блокаду Донбасу

logo


Львівська облрада звернулася до президента України Петра Порошенка на захист неоднозначного рішення активістів і ряду народних депутатів, які ініціювали і продовжують участь у блокуванні торгових шляхів в окуповані райони Донбасу, в тому числі і залізничне сполучення.

Відповідне рішення обласна влада Львівщини опублікувала на сайті відомства.

“Україна, як держава, зобов’язана подбати про те, щоб у мирного населення було найнеобхідніше: продукти харчування, медикаменти, енерго-, тепло – і водопостачання. Але сьогодні очевидним є те, що через корупційні схеми фейкові «республіки», контрольовані Російською Федерацією, наповнюють свої бюджети, з яких фінансується діяльність терористів”,- пояснили свою позицію в облраді.

Як вважають львівські депутати, з початком військових дій в Україні активізувався рух на залізничних магістралях у Луганській області. Можливостей українських прикордонників недостатньо, щоб повною мірою проконтролювати, що везеться через лінію розмежування з територій, підконтрольних бойовикам.

“2 грудня 2016 було оприлюднено рішення Сєверодонецького суду з розслідування закупівель вугілля державними підприємствами України на окупованих територіях Луганської області, тобто в так званої “ЛНР”. У цьому рішенні були висновки СБУ про те, що 47% від усіх сум, які відправляли українські державні компанії на територію “ЛНР”, йдуть на виплату зарплат бойовикам, закупівлю амуніції і форми. Тобто, з кожної тонни сировини близько 60 гривень йшло на фінансування тероризму”, – пояснили у своєму зверненні у Львівській облраді.

В результаті звернення Львівська область зажадала від президента встановити мораторій на ввезення товарів на тимчасово окуповану територію України і вивезення вантажів і розслідувати, кому видавалися дозволи на оптові поставки продукції з окупованого Донбасу на територію України.

На думку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, продовження блокади залізничного сполучення з окупованими територіями Донбасу призведе до кризи в українській металургії та енергетиці, а також до скорочення валютної виручки та уповільнення економічного зростання.

25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет.

Фото: Штаб блокади торгівлі з окупантами

Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.

У свою чергу 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування за ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу України (блокування транспортних комунікацій).

Пізніше міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, за результатами засідання Енергетичного штабу, пояснив, що були запропоновані заходи для забезпечення стабільності енергосистеми і зменшення споживання вугілля з 28 тис. т до 20 тис. т., тому введення НС в енергетиці відміняється.