Львівська облрада з другої спроби виступила на захист Фаріон

logo


Депутати Львівської облради ухвалили звернення щодо неприпустимості переслідування захисників української мови

Львівська обласна рада 6 лютого ухвалила звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості переслідування захисників української мови.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОР.

«Ми,депутати Львівської обласної ради, обурені спекуляціями на мовному питанні, які активно поширюються останнім часом. Певні сили намагаються поставити під сумнів статус української мови як єдиної державної та зробити її предметом маніпуляцій. І це в час війни, коли саме українська мова об’єднує націю в боротьбі з ворожою навалою. У новітній українській історії вже не раз були періоди, коли українці змушені ставати на захист своєї мови. Це і 90 роки, і часи Кучми-Медведчука, і під час ухваленнязакону «Ківалова-Колесніченка» за правління Януковича, коли Україну сколихнув потужний Мовний майдан.

Сьогодні ми стурбовані тим, що довкола питання державного статусу української мови організовують провокації, очевидно, маючи на меті розколоти суспільство та розхитати й без того важку ситуацію в державі. І виграє від цього тільки ворог.

Історія ганебного цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон – разючий приклад репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статусукраїнської мови та національний розвиток України.

Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою припинити переслідування Ірини Фаріон і вжити дієвих заходів для утвердження та розвитку державної мови. Закликаємо не допустити, щоб в Українській державі карали українців за українську мову. В Україні єдина державна мова – українська!», – йдеться в тексті документа.

Коментарі

Позначки:Ірина Сех, Ірина Фаріон, Львівська обласна рада