Львівська облрада затвердила 38 млн грн на утримання власного телеканалу

logo


image

Львівська облрада на засіданні у вівторок, 23 лютого, затвердила Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на п’ять років, передбачивши на їх фінансування 47 млн грн. Основну частку з цих коштів (понад 80%) скерують на утримання комунального телеканалу ТРК «Перший західний».

Відповідно до програми, на утримання комунального підприємства обласної ради ТРК «Перший західний» затвердили 38 млн грн.

Ще 1 млн грн передбачили на підтримку регіонального кінематографу, 500 тис. грн – на фінансову підтримку періодичних видань.

Фінансова підтримка Видавничого центру «Пам’ять» для здійснення пошукової роботи, ведення тематичної картотеки репресованих, проведення досліджень архівних кримінальних справ реабілітованих громадян становитиме 570 тис. грн.

Окрім того, на підтримку «Форуму видавців» у Львові депутати передбачили 100 тис. грн, на підтримку місцевих книговидавців – 2 млн грн, на організацію виїзних виставок та проведення презентацій книг місцевих видавництв – 300 тис. грн, на конкурс для журналістів районних друкованих ЗМІ «Четверта влада» – 450 тис. грн, на конкурс для журналістів місцевих ФМ- радіостанцій – 150 тис. грн, на висвітлення діяльності облради та ЛОДА у ЗМІ – 1 млн грн.

У пояснювальній частині програми зазначається про досягнення ТРК «Перший Західний» за останні два роки. Зокрема, збільшено обсяг програм власного виробництва до 8-10 годин ефірного часу на добу (35-40% контенту), уп’ятеро збільшено присутність на медіаринку (у кабельних мережах, у Т2 у Бродах, Підбужі та Новому Роздолі на Львівщині), збільшено присутність на Сході України (Бахмутівка, Зоринівка, Білолуцьк, Біловодськ, Сватово і Марківка на Луганщині).

Комунальний телеканал Львівської облради «Львів-ТБ» було перейменовано на «Перший західний» у 2016 році. У 2018 році «Перший західний» офіційно став телерадіокомпанією та отримав ліцензію на радіомовлення. «Радіо Перше» вийшло в ефір 24 серпня 2019 року.

Станом на 2019 рік утримання телеканалу «Перший західний» становило понад 20 млн грн з обласного бюджету на рік.