Львівська опера розпочала 122-й театральний сезон

logo


image

Львівська опера розпочала новий театральний сезон. Традиційно його розпочав урочистий концерт на площі перед театром, де артисти опери пройшли червоною доріжкою.

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Дивись.Інфо.

Читай також: Мінкульт створив цифрову мапу подій до Дня Незалежності України

А слухачі мали нагоду почути концерт із найвідомішими «хітами» оперного мистецтва. Як розповідають у театрі, новий сезон буде надзвичайно насиченим уже з перших днів. Зокрема 20 серпня сучасну українську оперу вперше транслюватимуть на увесь світ.

До 30-ої річниці Незалежності України постановку фолькопери-балету «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери, транслюватиме сайт Opera Vision.

На цьому сайті транслюються онлайн найновіші постановки провідних оперних театрів 17-ти європейських країн. І українська опера буде представлена на сайті вперше.

Трансляція відбуватиметься у вільному доступі, починаючи з 20 серпня о 19:00, з українськими та англійськими субтитрами. 23 серпня відбудеться концерт-дійство «Народження Незалежності» на площі перед Львівською національною оперою.

Концерт-дійство розпочнеться о 20:30 і пропонуватиме глядачам унікальний формат поєднання класичної музики, світлового та вогняного шоу, вуличного театру. Історія Незалежності України буде концептуально осмислена через дві композиції – феєрію «Коли цвіте папороть» Є. Станковича – твір, що був заборонений Радянською владою та початковий номер кантати «Карміна Бурана» К. Орфа – як символу європейського контексту становлення української нації.

Між їх виконанням відбудеться вулична вистава «Сни за Кобзарем» за поезією Тараса Шевченка у виконанні Львівського академічного духовного театру «Воскресіння». Виконавцями музичної частини дійства стануть понад 200 осіб. Концерт транслюватимуть також онлайн. Вхід буде вільним за наявності вхідних запрошень, які можна отримати у касі театру.

26 серпня відбудеться концерт з нагоди відкриття фестивалю класичної музики LvivMozArt. Відкриття розпочнеться о 19:00 год на сцені Львівської національної опери. Під орудою всесвітньо відомої диригентки Оксани Линів виступлять хор та оркестр Львівської опери, солісти театру – тенор Михайло Малафій і бас Володимир Шинкаренко, а також запрошені виконавці – сопрано Саксонської державної опери Юлія-Марія Дан, зірковий контртенор Костянтин Деррі. У програмі – твори батька та сина Вольфганга Амадея й Франца Ксавера Моцартів, та їхнього сучасника, українського композитора Дмитра Бортнянського. Трансляція концерту буде здійснена стрімінговим телебаченням MEGOGO.

27 серпня відбудеться Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка. Саме 27 серпня виповнюється 165 років з дня народження Івана Франка. У цей день Львівська національна опера спільно з Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка (Домом Франка) проведуть Урочисту академію.

Також до цієї дати 29 серпня присвятять показ двох вистав – опери для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного, яка була написана за поемою-казкою Івана Франка, а її прем’єра відбулася у лютому 2020 року. 11, 12, 16, 17 вересня відбуватимуться прем’єри опер «Сокіл» та «Алкід» Д. Бортнянського. Постановка опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» – унікальна оперна подія в Україні у 2021 році (до 270 річниці з дня народження композитора). Ці опери тривалий час були втраченими й досі не входили у репертуар національних оперних театрів України. Особливістю постановки стане залучення режисера Андреаса Вайріха і сценографки Анни Шоттл з Баварської державної опери та всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів і диригента, заслуженого артиста України Юрія Бервецького. Вони вперше запропонують унікальну концепцію режисерської інтерпретації та інноваційне сценічне вирішення опер «Алкід» та «Сокіл». У виставі братимуть участь солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери, а запрошеними виконавцями стануть власники унікальних високих чоловічих голосів – контртенори Костянтин Деррі і Станіслав Цема. Наявність опер Бортнянського в постійному репертуарі Львівської опери дозволять якнайширшому колу слухачів – як і українцям, так і іноземцям, пізнати класичну спадщину української музики.

Підписуйтесь на наш Telegram, цікавий Youtube-канал та приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook про все українське. Не набридаємо повідомленнями, тільки цікаві новини!