Львівська політехніка почала реставрувати скульптури з монастиря в Підкамені

logo


У першу чергу фахівці рятуватимуть найбільш збережену статую Святого Домініка

У Львові розпочали проєкт із реставрації унікальних скульптур із колишнього монастиря отців Домініканців у Підкамені. Його розпочали на кафедрі архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки. Про це 3 квітняпоінформували в університеті.

Спочатку реставруватимуть найбільш збережену скульптуру

Раніше скульптури перебували у верхній частині костельної дзвіниці. Це були чотири фігурисвятих: Домініка, Вінцента Ферарського, Томи Аквінського та Яцека Одровонжа.

Скульптури виконані в унікальній бароковій техніці. Спочатку фігури були вирізьблені з клеєної брили деревини, а згодом на делікатно вирізьблене дерев’яне тіло накладали оболонку з тонких мідних аркушів, які мали індивідуальну конфігурацію для кожної частинки скульптури. Кожен такий аркуш прибивали до дерев’яного тіла цвяшками, паралельно надаючи йому потрібну скульптурну форму.

Спеціалісти кафедриархітектури та реставрації виконали фотограмметричні обміри скульптур та провели перші санаційно-консерваційні роботи. Проєкт виконують у партнерстві з громадською організацією “Центр реставраційних досліджень”.

Скульптура Святого Домініка із Підкаменя. Фото Львівської Політехніки Скульптура Святого Домініка із Підкаменя. Фото Львівської Політехніки

Спочатку експериментальні дослідницькі та консерваційні роботи проведуть на одній, найкращезбереженій скульптурі, — Святого Домініка. Згодом отриманий досвід та методику консервації можна буде використати й щодо інших скульптур.

До слова, у Львові оцифрують особистий архів відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької та її родини.

#Львівщина#реставрація#Підкамінь#Львівська політехніка#релігія