Львівська шпажистка Ксенія Пантелєєва здобула “срібло” на першому етапі Кубка України-17/18

У Харкові завершився ювілейний, уже 20-й за ліком міжнародний турнір пам’яті заслуженого тренера України Леоніда Авербаха з фехтування на шпагах, який для вітчизняних мушкетерів має статус першого етапу Кубка України.

Тож у ньому взяли участь в повному складі, як жіноча, так і чоловіча національні команди шпажистів.

У змаганнях серед жінок успішно виступила випускниця Львівського державного університету фізичної культури Ксенія Пантелєєва, яка в особистій першості на шляху до фіналу взяла гору над усіма суперницями. І лише в «золотій» дуелі галичанка з різницею в три уколи (12:15) поступилася лідеру національного рейтингу, бронзовому призеру чемпіонату світу нинішнього року Олені Кривицькій, яка є вихованкою тернопільської школи фехтування, але вже багато років виступає за Київ.

На «бронзову» сходинку медального п’єдесталу зійшли талановита молода закарпатка Влада Харькова із Ужгорода та киянка Фейбі Джоан Бежура, яка в минулому сезоні досить вдало замінила в національній збірній України олімпійську чемпіонку Лондона-2012, аспірантку ЛДУФК Яну Шемякіну.

За крок до «бронзи» зупинилися ще дві представниці нашого вишу, які зазнали поразки на чвертьфінальній стадії боротьби за почесний трофей: магістрант Юлія Свистіль та випускниця ЛДУФК Анфіса Почкалова, яка з минулого сезону виступає за столичну команду, у підсумковому протоколі посіли п’яте і сьоме місця відповідно.

Що ж до командного турніру, то тут сталася справжня сенсація – перемогу здобула третя збірна Києва у складі Анни Деркач, Наталії Степанян і Анастасії Спас. Столичні шпажисти, яких ніхто з фахівців не очікував побачити в фіналі, у вирішальній дуелі з перевагою в один укол (45:44) перемогли збірну Львівської області, в складі якої виступали вище згадані представниці ЛДУФК Ксенія Пантелєєва і Юлія Свистіль, а також Катерина Мазепа і Дарина Садова. Доповнив трійку призерів ще один квартет з Києва – команда столичної ШВСМ у складі Алли Грищук, Інни Бровко, Анастасії Самко та Дарини Варфоломєєвої.

На жаль, у змаганнях чоловіків львівські шпажисти не змогли втрутитися в боротьбу за призові місця.