Львівська суддя заявила у Генпрокуратуру про втручання у її діяльність

logo


Вища рада правосуддя звернулася у Генеральну прокуратуру України через відмову поліції відкривати провадження про втручання у діяльність судді Господарського суду Львівської області Віри Гутьєвої. Про це йдеться в рішенні, опублікованому 4 грудня на сайті ВРП.

Як вказується у рішенні ВРП, львівська суддя Віра Гутьєва розглядає справу про банкрутство львівського ТзОВ «Віробниче підприємство “Агроном Центр”», що займалося продажем м’яса. Позивачем у цій справі є ТзОВ «Агроном Центр». У серпні цього року Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти судді за заявою співзасновника компанії «Агроном Центр», який звинуватив її у неправомірних рішеннях.

Натомість суддя Гутьєва вважає дії співвласника «Агроном Центру» спробую тиску на неї, адже ця справа досі перебуває на розгляді суду. Гутьєва наголошує, що ДБР намагалось отримати документи у цій справі поза встановленим законом порядком.

«На ім’я судді Гутьєвої надійшов запит слідчого Державного бюро розслідувань з вимогою про невідкладне надання завіреної належним чином копії справи про банкрутство ТзОВ «Агроком Центр»… Згідно із частиною сьомою статті 163 КПК України слідчий суддя може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Таким чином направлення слідчим ДБР запиту про невідкладне надання завіреної копії справи, розгляд якої не завершений, з порушенням встановленого законом порядку могло свідчити про бажання без належного документального оформлення отримати доступ до матеріалів справи, розгляд якої не завершений, тим самим порушуючи принципи самостійності та незалежності судді», – мовиться у повідомленні Вищої ради правосуддя.

Відтак суддя Віра Гутьєва звернулась із заявою про втручання у її діяльність в Генпрокуратуру. Прокуратура своєю чергою скерувала з яву судді у поліції, яка не знайшла підстав відкривати провадження у цій справі.

Справу Віри Гутьєвої під час засідання 28 листопада розглянула Вища рада правосуддя, яка вирішила повторно звернутись у Генпрокуратуру про перевірку обґрунтованості невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням судді про втручання в її діяльність.