Львівські “Барком-Кажани” виступатимуть у чемпіонаті Польщі з волейболу

logo


image

Перший іноземний клуб в історії чемпіонату Польщі.

Львівський волейбольний клуб “Барком-Кажани” стане учасником чемпіонату Польщі з волейболу. Відповідне рішення затвердили на зустрічі президентів клубів польської волейбольної Ліги.

Дванадцять з чотирнадцяти президентів-учасників зустрічі підтримали включення української команди до Плюсліги (найвищий дивізіон чемпіонату Польщі), два – утрималися.

“Барком-Кажани” виступатимуть у Плюслізі з сезону 2022/23 на правах “гостя”. Львівська команда стане першою іноземною командою в історії, яка змагатиметься у чемпіонаті Польщі. Однак “Кажанам” потрібно виконати ряд умов, аби отримати ліцензію на участь в турнірі.

За словами президента польського чемпіонату, розмови про ймовірнення приєднання львівського клубу до Плюсліги тривали кілька років. У 2020 році була інформація, що два клуби – “Барком-Кажани” з України та “Берлін Рециклінг” з Німеччини – хочуть приєднатися до чемпіонату Польщі.

Приєднання “Барком-Кажанів” до Плюсліги відбудеться в рамках розширення найпрестижнішого дивізіону чемпіонату Польщі. З сезону 2022/23 участь в змаганнях братимуть не 14 команд як зараз, а 16. Одним з нових учасників і стане львівський клуб.

“Це дуже цікавий проєкт на стику спорту, бізнесу, культури та історії. Ми хочемо вийти на велику кількість українців, які проживають у Польщі, а також на поляків, які живуть у Львові. Ми хочемо бути лідерами не лише в регіоні”, – зазначив президент Плюсліги Артур Попко.

Він також додав, що відкритим залишається питання пандемії. Якщо будуть перешкоди у цьому напрямку, то дебют “Барком-Кажанів” буде перенесений на пізніший термін.

Чи були такі ситуації в українському волейболі?

“Барком-Кажани” – не перший клуб в історії українського волейболу, який виступатиме в іноземному чемпіонаті. У сезоні 2012/13 харківський “Локомотив” заявився до чемпіонату Росії. Тоді “Локомотив” водночас виступав і в чемпіонаті України, і в чемпіонаті Росії.

“Локомотив” зрештою виступав у російській Суперлізі майже два сезони. Повністю провів сезон 2012/13, після чого знявся по ходу сезону 2013/14 через політичну ситуацію в Україні.

Що відомо про “Барком-Кажани”Клуб заснований у 2009 році, з 2013-го “Барком-Кажани” виступають у волейбольній Суперлізі України.Триразовий чемпіон України: в 2018, 2020 та 2021 роках.З сезону 2017/18 львів’яни здобули усі трофеї в України крім одного – Кубка України 2019/20 (його виграли житомирські “Житичі”).”Барком-Кажани” завершили сезон 2020/21, здобувши усі три трофеї на внутрішній першості. Загалом в українських турнірах вони зазнали лише однієї поразки – у першому турі чемпіонату проти “Епіцентра-Подоляни” (2:3), закінчивши сезон із 31 перемогами.