Львівські депутати не погодили межі історичного ареалу міста. Що це означає

logo


7 жовтня львівські депутати не погодили межі історичного ареалу Львова. Для цього забракло 5 голосів. Історичний ареал – це зона, в якій заборонено що-небудь змінювати без дозволу Міністерства культури. Що кажуть міські депутати та чи потрібно затвердити історичні межі міста, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Встановлюють межі історичного ареалу в документі історико-архітектурний опорний план міста. Його замовником у 2017 році було міське управління охорони історичного середовища.

“Карта – основний фактичний документ цього історико-архітектурного опорного плану. Крім текстової частини, яка є об’ємна, це є креслення. Там нанесені межі історичного ареалу. Це фактично забудова Львова в межа 1939 року”, — розповідає начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Львівські депутати не погодили межі історичного ареалу міста. Що це означаєСуспільне Львів

Львівські депутати не погодили межі історичного ареалу міста. Що це означає

Міський депутат Юрій Мартинюк вважає, що документ місцями суперечить дійсності:

“Станом на сьогодні, такий документ буде входити у конфронтацію з усією існуючою містобудівною документацією”.

Депутат Ігор Шолтис каже, документ потрібно було підтримати:

“Досить важливо затверджувати такі речі, тому що, на відміну від багатьох обласних центрів і міст в Україні, ми маємо культурно-історичне надбання, яке маємо зберігати”.

Підтримувала визначення меж історичного ареалу міста і депутатка Уляна Пак:

“Я підтримувала визначення меж. Разом із тим я розумію тих колег, у яких було дуже багато запитань про те, які наслідки будуть від прийняття цього документу. Про режими ми нічого не почули і жодної документації не було. Тому мені видається, що потрібно ще раз вивчити це питання у робочих групах та комісіях”.

Затвердження меж історичного ареалу вимагає закон, каже головний архітектор Львова. Межі має затвердити місто, а режими охорони пам’яток, які також є складовою історико-архітектурного опорного плану – область.

Після цих погоджень план має затвердити Міністерство культури та інформаційної політики, каже архітектор. Та пояснює що таке режими охорони пам’яток.

“Все місто з точки зору історії поділене на такі квартали — зони, точніше це так назвати. Наприклад, зона “Цитаделі” чи зона Замкової гори, зона середмістя. Для кожної із зон є свої певні вимоги – зазначено, що можна там робити у тій зоні, а що недопустимо до втілення у тій зоні. От, наприклад, по середмістю я так пригадую, що може бути лише консервація пам’яток без зміни їх параметрів”, — каже головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Якщо історико-культурний план не затвердять, то центр міста можуть забудувати, каже представниця громадської організації, яка займається антизабудовною та пам’яткоохоронною діяльністю Ірина Юзик.

Львівські депутати не погодили межі історичного ареалу міста. Що це означаєСуспільне Львів

Ірина Юзич

“З 2019 року ми не маємо права давати містобудівні умови та обмеження згідно того, як нам це трактує Міністерство культури України, тому що в нас немає історико-архітектурного плану. З того часу в центрі міста видано 110 містобудівних умов та обмежень. Тобто зараз маємо виконком, який є всесильний”, — каже Ірина Юзич.

Вона додає, що затвердження історичного ареалу показало б, що депутати захищають історичну спадщину міста.

“Це показало б, що вони працюють на користь громади. Але вони й цього не зробили”, — каже Ірина Юзик.

За її словами, насправді юридично його має затверджувати Міністерство культури України.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону