Львівські депутати не схотіли виділяти гроші на викуп ЛАЗу в росіян

logo


Львівські депутати вилучили із порядку денного сесії питання про викуп ЛАЗу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Депутати вилучили із порядку денного сесії питання про викуп ЛАЗу у його теперішнього власника – російського бізнесмена Ігоря Чуркіна.

Раніше вони пропонували: визнати за доцільне відновлення роботи Львівського автобусного заводу, надати згоду на придбання об`єктів, які входили до цілісного майнового комплексу Львівського автобусного заводу, розробити план створення та реалізації інвестиційного проекту «Львів ЛАЗ».

Читайте також: Львівська міськрада скасувала рішення про виділення 20 млн олігарху з РФ

Проти цього наміру виступив голова облдержадміністрації Олег Синютка. «Міська рада Львова заявила про викуп приміщення колишнього Львівського автобусного заводу. Тим самим чиновники мерії таки хочуть забрати з кишень львів’ян більш як 20 мільйонів гривень і заплатити російським аферистам. У цій ситуації варто подумати двічі та докласти усіх зусиль, щоб повернути підприємство українській державі», – зазначив він. 

Як повідомляв Укрінформ, у 2015 році у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект «Про націоналізацію майна товариства з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи». Зараз проект закону перебуває на розгляді у комітет ВР з питань економічної політики. Законопроектом передбачається примусове відчуження об’єктів права приватної власності на користь держави (націоналізація майна) ТзОВ «Львівські автобусні заводи» з мотивів суспільної необхідності – розбудови вітчизняного машинобудування.

Львівський автобусний завод викупив російський бізнесмен Ігор Чуркін. Новий власник довів підприємство до банкрутства. І тепер вивозить його устаткування та продає приміщення.

У січні 2018 року відбувся новий виток загострення: поліція почала затримувати арештовані за рішенням суду автобуси комунального перевізника АТП-1 через борги за придбані у 2009-2010 роках автобуси ЛАЗ.

Львівська міськрада двічі намагалась прийняти ухвалу про меморандум про сплату боргу між ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало право вимоги боргу від Львівського автобусного заводу, АТП-1, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Львівводоканал». Нінель Кисілевська, ЛЬВІВ. 15 лютого 2018 року.