Львівські депутати розглядають спосіб спалювання сміття

logo


Голова фракції “Громадянська позиція” у Львівській міськраді Юрій Кужелюк запропонував ідею використання сміттєспалювального газового генератора міському голові Андрію Садовому.

Про це він заявив сьогодні у Львівській міській раді на прес-конференції.

Так, депутати Львівської міськради Юрій Кужелюк та Роман Іванців і депутат Радехівської райради, винахідник Анатолій Архипчук розповіли про інноваційний спосіб утилізації твердих побутових відходів шляхом піролізу в газовому генераторі. Вони пояснили, що продуктом піролізу є велика кількість тепла, яке доцільно використовувати для обігріву будівель.

“Ця установка дає можливість дозовано подавати газ на спалювання. При розігріві сміття до високої температури під час спалювання починає виділятись газ. Газовий генератор дає можливість, як карбюратор в машині, дозовано додавати повітря і газ. Також є можливість регулювати виділення газу. Тому цей прилад міг би давати полум’я на котли. Якби ці установки можна було установити в промислових масштабах, ми б зняли проблему опалення не тільки в містечках, а й в області”, – пояснив Анатолій Архипчук.

Два тижні тому в Радехові Анатолій Архипчук провів експеримент, під час якого у газовому генераторі спалили близько двох тонн сміття (80 мішків) та зафіксували кількість виділених після спалення шкідливих газів. 

“Я особисто був вражений і навіть не очікував таких результатів. Бо показники санстанції були набагато кращі, ніж від газових котлів. Наприклад, показник чадного газу – 7, а у газовому котлі – 50. Тобто на виході не утворюється практично ніяких шкідливих речовин. Наприклад, у Європі сміттєспалювальний завод на виході залишає до 30 % золи. В нашій ситуації залишається менше 10 % золи. Найкраще в такий спосіб утилізовується органіка, яку треба спресувати, щоб виділити звідти воду”, – розповів Роман Іванців. 

Винахідних вже близько п’ятнадцяти років працює у деревобробній промисловості, займається утилізацією мокрих відходів деревообробки. Газовими генераторами його розробки опалюють сушильні камери для зерна.

Анатолій Архипчук вже має патент на пристрій по утилізації твердих побутових відходів. За його попередніми розрахунками, газові генератори на 30 м³ можуть переробляти 20 тонн сміття на добу, а його вартість близько одного мільйона гривень.