Львівські інваспортсмени вибороли медалі на етапі Кубка Європи у стрільбі з лука

logo


Львівські інваспортсмени з порушенням опорно-рухового апарату повернулися з Кубка Європи з нагородами в особистій та командних першостях. Наша чоловіча та жіноча збірна на змаганнях в Італії брала участь у стрільбі з класичного та блочного лука.

У стрільбі з блочного лука кожна технічна деталь має значення. Зі своїм спортивним знаряддям Іван Дзядик вже більше 5-ти років і давно з луком на “ти”. На першому етапі Кубка Європи разом із Сергієм Авраменком та Павлом Назаром виборов золото у командному заліку перевершивши у фіналі румунів.

Цьогоріч Україна вперше виступила у загальних командних першостях.

«Раніше на міжнародні старти ми виставляли тільки мікси і особисту першість. Того року виставили повні команди. Тобто три жінки, три чоловіки в класичному луці, три жінки, три чоловіки в блочному луці», ― пояснює тренер Любомир Стрельбицький.

Стрільці класичного лука на Кубку Європи в Італії мали неабияку конкуренцію від господарів турніру. Саме італійцеві Тарас Чопик і поступився у фіналі особистої першості, виборовши срібло.

«Грає роль, перш за все, психологія. Бо реально було вигравати. Я знаю, коли я стріляв і йшов до фіналу, я набагато краще стріляв. А вже в самому фіналі – не вдалося», ― згадує Тарас Чопик.

Рідні стіни допомогли італійцям і у фіналі командних стартів. У цій дисципліні Чопик стріляв у компанії Романа Чайки та Миколи Галишича. Відповідальність за партнерів внесла свої корективи у результат.

«Коли особисто за себе стріляєш, тоді можеш претензії до себе ставити і тобі ніхто не може претензії поставити. А в команді стріляє троє людей і мусиш добре стріляти», ― пояснює Чопик.

Другу сходинку у командному заліку з класичного і блочного лука вибороли і жіночі команди. Серед них троє представниць Львівщини: Роксоляна Дзьоба-Балян, Світлана Шатковська та Наталія Репета. Зараз інваспортсмени готуються до другого етапу Кубка Європи, що відбудеться у липні.