Львівські курсанти опановують сучасну техніку

logo
177681_lvivski_kursanti_opanovujut_suchasnu_tehn.jpeg


15:32 22 березня 2018 р.

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки триває практичний вишкіл вихованців львівській Національної академії сухопутних військ.

Про це повідомили сьогодні, 22 березня,у львівському вищому навчальному закладі, де також розповіли: «На одній із ділянок полігону майбутні офіцери-піхотинці вперше виконали вправи стрільб з озброєння сучасних українських бронетранспортерів БТР-4Е.Умови виконання цієї вправи майже не відрізняються від стрільби з озброєння старих, ще радянського виробництва, БМП-2 та БТР-80».

«Утім, сам процес став набагато простішим та більш результативним. Це одностайно підтверджують й самі курсанти, адже за чотири роки навчання у видовому військовому виші юнаки практично до досконалості оволоділи навиками бойового застосування всіх зразків озброєння та військової техніки, якими оснащені механізовані та мотопіхотні підрозділи Збройних Сил України», – поінформували також в академії.

Курсант Владислав Калієвський поділився враженнями: «Сьогодні вперше виконував вправу стрільб з озброєння цієї бойової машини. Одразу відчувається висока технологічність, автоматизація, набагато легше готувати озброєння та вести саму стрільбу. У певному сенсі, можна навіть порівняти процес управління вогнем з БТР-4Е із комп’ютерною грою»

Одногрупник Владислава Калієвського Шаміль Крутков також не приховує свого захоплення. Юнак зізнається, що ця бойової броньована машина в рази практичніша за старі подібні зразки озброєння», – повідомили також в академії.

Шаміль Крутков розповів: «Можливості системи управління озброєнням дозволяють нам значно економити час та боєприпаси для успішного виконання бойового завдання. Також, завдяки сучасним електронно-оптичним засобам, поле зору навідника-оператора є набагато більшим. Спостереження та наведення здійснюються не за допомогою оптичних засобів, а з використанням електронного монітору, де водночас можна бачити цілі та всі необхідні дані для стрільби. Окрім того, тут набагато швидша та більш чутлива система стабілізації, а система управління вогнем дозволяє майже миттєво перемикати види озброєння, котре встановлено на БТР».

«Промовистим свідченням ефективності сучасних українських БТР-4Е, а також навченості вихованців Академії є підсумки виконання вправи курсантами. За слова керівника стрільби, старшого викладача кафедри вогневої підготовки, підполковника Олександра Онищука, всі вони з першого ж разу відстрілялись на «відмінно», – поінформували також в академії.

Офіцер розповів: «У цих бронетранспортерах, на відміну від старих зразків, вже є лазерний далекомір та система управління озброєнням. Відповідно, до системи вводяться показники температури й тиску, військовослужбовцю необхідно лише врахувати швидкості руху цілі й пересування його бойової машини. А система управління озброєнням повністю вносить всі необхідні поправки для влучного пострілу.

«Такі бойові броньовані машини не лише взяті на озброєння Українського війська, але й вже не перший рік допомагають успішно виконувати бойові завдання на Сході України нашим військовослужбовцям, котрі проходять службу в підрозділах Сухопутних військ та Десантно-штурмових військ ЗС України», – повідомили також у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та опублікували фоторепортаж з полігону.


А поділитися?