Львівські лікарі врятували передчасно народжених двійнят

logo


Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Таїсія та Тимофійко народилися у Чернівцях передчасно на 28-му тижні вагітності. Сестричка із вагою 950 г, братик — 1200. Обоє діток мали ускладнення.

“У Тимофійка — виникли проблеми з травленням і зором, анемія та пахові грижі. А у Таїсії на тлі внутрішньошлуночкового крововиливу, а це типова для передчасно народжених
дітей проблема, виникла гідроцефалія — накопичення мозкової рідини. Цю недугу ще називають “водянкою головного мозку”. Надлишкова рідина призводить до підвищення тиску, збільшення черепа, загрожує ушкодженням мозку та перешкоджає розвитку нервової системи дитини”, – йдеться у повідомленні.

Спершу дітей виходжувати у Чернівцях, а згодом — у Львові. Таїсії було потрібне оперативне втручання — нейрохірургічна корекція гідроцефалії.

“Встановили їй вентрикуло-перитонеальний шунт — це
спеціальний механізм, який забезпечує відтік зайвої рідини. Один кінець шунта встановлюють у мозку, а інший виводять через животик. Операція пройшла успішно. Відтак, завдяки відновленню циркулювання мозкової рідини, лікарям вдалося зменшити тиск у черепі крихітки і тепер вона має змогу нормально розвиватися“, – додали у дописі.

У Львові дітей лікували майже два місяці.

Таїсію та Тимофія виписали із медзакладу із вагою по 3 кг.