Львівські медики розповіли, як почувається дитина, яка інфікувалася правцем і була місяць на ШВЛ

logo


image

7-річна Ліліана одужала після важкої генералізованої форми правця. Зараз дитина приїжджає на планові обстеження до травматологів. Ліліана проходить реабілітацію. Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця директора з медичної частини ОХМАТДИТу Олена Березовська.

Дівчинку виписали з лікарні 11 вересня. У липні дитина потрапила до лікарні з Мостиського району. У неї був перелом руки та інфікування правцем. Місяць дитина провела на апараті штучної вентиляції легень, адже мала гарячку і судоми. Дитина не була вакцинована.

“У серпні у неї утворилися контрактури на руках і ногах, дитина потребувала реабілітації. Тоді їй збирали гроші, аби придбати ортези для ніг. Це був найважчий випадок правця у Львівській області. Зараз Ліліана проходить реабілітацію і має деякі залишкові явища хвороби — їй розробляє ніжки реабілітолог. Це усе було наслідком правцю”, — каже Олена Березовська.

Зараз батьки планують провакцинувати дитину від правця.

“Ми говорили з нашим сімейним про вакцину і ми її обов’язково зробимо”, — каже мама дівчинки.

Правець — це гостре інфекційне захворювання. Як інформує Міністерство охорони здоров’я, інфікуватися правцем можна під час потрапляння бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин, травмування гострими предметами чи уламками деревини. Від людини до людини правець не передається. Захистити від правця може лише вакцинація.

Що відомоУ липні 2020 року 17-річного мешканця Львова госпіталізували до обласної дитячої лікарні “Охматдит” з інфікуванням правцем. Про це Суспільному повідомила директорка Львівської обласної дитячої лікарні “Охматдит” Олександра Бурда.Хлопець травмувався, відпочиваючи за межами міста. Він перелізав через паркан і травмував стегно. Оскільки хлопець мав щеплення від правця, його госпіталізували у стані середньої важкості.У липні 2021 року до тієї ж лікарні потрапила 7-річна Ліліана. Її стан був важким. Дитина не була вакцинована.На Львівщині знизився рівень щеплень у 2021 році. Це стосується, зокрема, вакцинації дорослих від дифтерії та правця — щепилися втричі менше людей, ніж у до пандемічний час. Також знизився рівень рутинної, тобто обов’язкової вакцинації, дітей.Про це у коментарі Суспільному розповіла лікарка-епідеміолог Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Гончар.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону