Львівські медики розповіли про ситуацію з коронавірусом у лікарнях міста

logo


image

В Україні почалась третя хвиля коронавірусу. У Львові та області кількість хворих із початку тижня зросла вдвічі: якщо в понеділок лабораторії зафіксували 315 випадків Covid-19, то станом на ранок п’ятниці таких було 646. Відтак навантаження в медзакладах, де лікують інфікованих, теж збільшується.

Зараз у лікарню швидкої допомоги щодоби госпіталізовують майже по 15-17 пацієнтів. Про це ZAXID.NET розповіла завідувачка Центру терапії Марта Сайко.

«У нашому стаціонарі перебуває 166 людей з коронавірусною хворобою. Здебільшого, 70% – це старша вікова категорія. Поступають із цукровим діабетом, цирозом печінки й онкологією», – каже вона.

Натомість до обласної інфекційної лікарні зі симптомами вірусу звертається все більше молоді.

«Нас тривожить, що в палатах лежать люди навіть до 30 років. Поступають до нас у важкому стані, інколи з задишкою. Багато хто думає: це коротка хвороба. Але стан тих, хто лікується тиждень-два, не кращає. А щодо вільних місць, де можна розмістити інфікованих, то із двохсот їх лишилось три», – розповіла завідувачка діагностичного відділення Таміла Алексанян.

В.о. головного лікаря 8-ї міської лікарні Василь Трунквальтер каже: зараз коронавірусна хвороба перебігає важче.

«Її ускладнення різні. Стаються порушення мозкового кровообігу. Стосовно ситуації в нашому закладі, за останні півтора тижнів кількість госпіталізованих пацієнтів зросла у два рази», – розповів медик.

До слова, у п’ятницю, 5 березня, на засіданні міського штабу протидії коронавірусу прийняли рішення розгорнути два тимчасові госпіталі для лікування хворих на Covid-19.

Зазначимо, що за прогнозами МОЗу, зростання кількості хворих на коронавірус в Україні очікують на квітень. Цей час буде піком третьої хвилі Covid-19. Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль не виключив запровадження нового локдауну в Україні на тлі спалаху захворюваності на коронавірус.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми