Львівські медики врятували немовля з кістою легень

logo


Щоб врятувати дитину, медикам довелося видалити частину легені

У Львові лікарі врятували семимісячну дівчинку Ніколь з Тернопільщини з кістою легень, яка могла розірватися будь-якої миті. Другого жовтня Перше медичне об’єднання Львова повідомило, що життя дитини було під загрозою.

Ніколь народилася з кістою легень, але їїбатьки про це не знали. Кіста збільшувалась упродовж семи місяців і заважала розвитку легень. Потім утворення почало стискати та зміщувати серце, ліву легеню та трахею.

“Одного дня батьки помітили, що в Ніколь з’явилася задишка, а вдихи стали короткими. Дитину відразу ж відвезли на огляд до місцевого лікаря в селі на Тернопільщині. Далі її направили до районної та тернопільської міської лікарень, де виявили гігантську кісту в легенях. Ніколь терміново відправили на операцію до Львова.Коли Ніколь привезли до Дитячої Лікарні Святого Миколая, кіста вже займала всю праву та частково ліву половину легень дівчинки й могла розірватись будь-якої миті” — розповіли у Першому ТМО.

Дитячі хірурги побоювалися, що їм доведеться видалити разом з кістою і всю ліву легеню. Також складнощі виникли для анестезіологів, адже в нормі трахея має бути посеред грудної клітки, а в Ніколь цей орган повністю змістився вліво через кісту. Утім, складнуоперацію вдалося провести успішно: лікарі видалили лише 30% від лівої легені.

Після видалення кісти зміщені органи грудної клітки повернулися на свої місця, Ніколь дуже швидко відновилася. Дівчинка вже повернулася додому та почувається добре.

#новини Львова#діти#лікарі