Львівські патрульні розповіли батькам школярів про безпеку на дорозі

logo


Під час зустрічі з батьками у львівському ліцеї № 8 патрульні розповіли про безпеку дорожнього руху.Фото: Микита Гладченко

Фото: Микита Гладченко

Сьогодні, 21 лютого, у ліцеї № 8 на вул. Підвальній, 2 у Львові відбулася зустріч поліцейських з батьками в рамках проекту «Безпечні дороги». Патрульні пояснили, чому не можна користуватись телефоном на пішохідному переході та коли можна саджати на переднє сидіння авто дитину.

За їх словами, на передньому сидінні дитина може сидіти, починаючи з 12 років за умови, якщо її зріст перевищує 145 см. Хоча законодавство не зобов’язує батьків користуватися кріслами для дітей, поліцейські радять використовувати їх задля додаткової безпеки.

«В правилах дорожнього руху відсутнє поняття “дорожнього крісла”, тому його використання не регламентовано. Якщо дитина сидітиме в ньому на передньому сидінні – це рахуватиметься просто як перебування дитини на передньому кріслі машини», – додають поліцейські.

Також вони закликають батьків користуватися ременями безпеки. Минулого року поліцейськими було виписано близько 3 000 штрафів за невикористання ременів, проте через замалу суму штрафу, – 51 грн, – багато батьків продовжують нехтувати цим правилом безпеки.

«Якщо ви сподіваєтесь на те, що будете їхати обережно, ви все одно не можете гарантувати безпеку своїм пасажирам. За 2017 рік поліція виявила близько 4 000 нетверезих водіїв на Львівщині. Такі люди можуть спричинити аварію. Нещодавній приклад – 20 лютого на вул. Стуса авто з нетверезим водієм перевернулося на дорозі, через що з бокового вікна випала пасажирка, яку насмерть розчавив автомобіль», – кажуть патрульні.

Поліцейські наголошують на необхідності перевіряти пішохідні переходи на безпечність та не користуватися мобільними телефонами, що можуть відвертати увагу від небезпеки. Також вони нагадали, що водіям в Україні заборонено користуватися ґаджетами за кермом. Для виявлення порушників у патрульних облаштовані відеореєстратори в автомобілях.

Батьків цікавило, чи існують у поліцейських проблеми з відеофіксацією правопорушень. У відповідь патрульні поділилися власними планами: «Ми думаємо про автоматичну відеофіксацію. Наразі це плани на 2018 рік. Проблема є тільки з автоматичною відеофіксацією та вимірюванням швидкості – це те, чого наразі взагалі нема. Проте всі наші автомобілі обладнані відеореєстраторами, а поліцейські – нагрудними камерами».

Нагадаємо, у Львові стартував масштабний інформаційно-просвітницький проект із безпеки дорожнього руху. Серед заходів, що мають збільшити безпеку львівських доріг – навчання та флешмоби серед школярів, тренінги для водіїв, просвітницьку кампанію в медіа, соціологічне дослідження, серію публічних дискусій про виклики та проблеми в дотриманні правил дорожнього руху.

Організатори проекту «Безпечні дороги» – медіа-хаб «Твоє місто», соціальна ініціатива Української греко-католицької церкви «Хтось не зробить», у співпраці з кафедрою соціології «Львівської політехніки», організацією Rotary Lviv International, Патрульною поліцією Львова за підтримки мережі магазинів Вухо.ком та ексклюзивного партнера – компанії Aria Group (офіційний дилер BMW, Volkswagen, Nissan, Honda, Seat).

Микита Гладченко