Львівські патрульні розповіли, скількох п’яних водіїв виправдали суди

logo


Більше 2500 протоколів на п’яних водіїв склали львівські патрульні від початку року. З них у понад 400 випадків штрафи скасували суди або закрили справи після трьох місяців розгляду. А ще передавали п’яниць на поруки трудовим колективам. Так, існує і така норма в законі. Проте це радше лазівка в законі, якою активно послуговуються п’яні на дорогах і знову сідають за кермо.

Цими вихідними один із водіїв виклав у соцмережах відео з реєстратора, як себе поводить п’яний водій на дорозі Київ-Чоп і створює одну за одною аварійну ситуацію. Спочатку він мало не зіткнувся із фурою, далі ‒ ще з однією. Автор цього відео не полінувався і повідомив про неадеквата поліції. 2.66 проміле ‒ його результат.

«За 2017 рік патрульною поліцією було складено понад 2500 тисячі протоколів по статті 130-ій. З них 436 скасовано судами», ‒ констатує заступник начальника управління патрульної поліції Львова Володимир Струк.

Місяць тому Сихівський районний суд фактично виправдав іншого водія, якого патрульні зупиняли двічі за вечір п’яним. У його крові тоді драгер виявив 1.53 проміле алкоголю. Суддя віддав його на поруки громадській організації «Союз ветеранів АТО», членом якої він є. В чоловіка не забрали прав і навіть не оштрафували на 10200 гривень.

«Це, начебто, ветеран МВС. Тобто пенсіонер і ветеран. Він прослужив усе життя державі. Окрім того, він займав ще й активну громадську позицію. За нього клопотала громада», ‒ пояснює своє рішення суддя Сихівського районного суду міста Львова Ігор Рудаков.

Журналісти ZAXID.NET потрапили на слухання іншої справи у того самого судді. На лаві адмінпорушників ‒ Роман Брегей. В нього також справа за 130-тою, але історія зовсім інша. Чоловік каже, була неділя, зустрівся з товаришем в гаражі, віддав старий борг. Випили по енергетику ‒ не більше. Їхати вже нікуди не планував. В Романа дві доньки. Одну дівчинку віддали вчитись в село, а дружина саме потрапила до лікарні.

«В неділю подзвонили пообіді батьки дружини і сказали що мала хворіє, кашляє, а в них в селі нема ні аптеки, нічого. Попросили, щоб я під’їхав, поміг чи ліками. Я дуже переживав за дитину і з того переляку так і сталось. Не те, що я був п’яний. Я навіть не відчував, що я випивший», ‒ каже львів’янин Роман Брегей.

Чоловік не проти сплатити штраф, але просить суд не вилучати водійського посвідчення, бо цим він заробляє на життя. Суддя Рудаков своїм рішенням і позбавив його водійського посвідчення, і оштрафував на 10200 грн. Адвокат радить нашому герою подавати апеляцію і готовий у цьому допомогти. Засуджує повний анахронізм з передачею винуватців на поруки, вважає, що кодекс про адмінпорушення треба змінювати.

«Рішення конкретного судді треба проаналізувати на предмет несправедливості в одних випадках й інших. На жаль, дуже багато суддів виходять з принципу: а що мені зробите. А нічого…», ‒ сказав у коментарі ZAXID.NET адвокат Олег Мицик.

Натомість вже є зареєстрований законопроект у Раді, каже правозахисник, який нормує градацію штрафів залежно від ступеня сп’яніння. Поки що він в розробці.

«Вже майже 2000 осіб загинули за 2017 рік і водії своїми діями, керуючи в нетверезому стані, це потенційні злочинці. Я вважаю що покарання все рівно занадто м’яке», ‒ говорить заступник начальника управління патрульної поліції Львова Володимир Струк.

Тим часом тільки за одну ніч з суботи на неділю в області патрульні оформили 18 п’яних водіїв за кермом. Скількох із них реально оштрафують і позбавлять права керування ‒ знають тільки судді.