Львівські патрульні розвіяли міф, за допомогою якого нетверезий водій уник покарання

logo
222336_lvivski_patrulni_rozvijali_mif_za_dopomog.jpeg


Львівські патрульні спростували міф, на основі якого суддя не притягнув до відповідальності нетверезого водія, яким виявився колишній працівник поліції. Суддя виправдав підозрюваного у п’яному кермуванні на основі того, що той використовував спиртовмісний розчин для горла. Патрульні інспектори використали спрей і провели перевірку на драгері, яка не фіксує перевищення вмісту алкоголю.

Як розповіли у прес-службі патрульної поліції Львова, 9 вересня інспектори зупинили на вулиці Пасічній автомобіль Nissan, водій якого порушив правила дорожнього руху. У нього виявили ознаки алкогольного сп’яніння. Результат перевірки – 1.6 проміле, що у 8 разів більше за допустиму норму.

Під час розгляду цієї справи у суді водій пояснив, що лікував горло розчином «Хлорофіліпту», який у складі має етанол. Тобто на пристрій вплинули випари цього препарату.

2 жовтня суддя звільнила від адміністративної відповідальності водія «у зв’язку з відсутністю події адміністративного правопорушення та складу адміністративного правопорушення».

Однак патрульні вирішили провести свій експеримент. Інспектори купили в аптеці спрей «Хлорофіліпт» для того, щоб перевірити, чи дійсно він впливає на покази драгера. Відразу після прийому препарату пристрій показав результат 0.24 проміле. А вже через хвилину результат був нульовий. Результати експерименту вони показали у відео.

«У згаданому раніше випадку під час спілкування з інспекторами водій автомобіля Nissan не вживав жодних препаратів, а навіть якщо вживав, то вони не могли показати результат 1.6 проміле. Тому в патрульних виникають питання, чи дійсно міф повинен впливати на рішення судів про притягнення водіїв до відповідальності за нетверезе керування?», ‒ розповіли у прес-службі патрульної поліції Львова.

У реєстрі судових рішень зазначено, що засідання відбувалося у Сихівському районному суді Львова і рішення приймала суддя Софія Чорна. Фігурантом справи зазначений Вільчинський Роман Євгенович.

З таким же прізвищем у мережі є декларація колишнього начальник конвою РКС ГУ НП у Львівській області. У цій декларації вказаний автомобіль Nissan Primera, який фігурує у матеріалах справи. Однак у декларації зазначено, що Роман Вільчинський звільнений 14 вересня 2018 року.

До слова, ця ж суддя Сихівського районного суду Софія Чорна закрила адміністративне провадження щодо військового капелана УАПЦ Олега Михалика, якого у липні цього року затримали на нетверезому керуванні.


А поділитися?