Львівські ветеринари врятували першого пацієнта за допомогою банку крові

logo


У Першій комунальній ветеринарній клініці ЛКП «Лев» врятували собаку за допомогою новоствореного банку крові для тварин. Першим пацієнтом стало цуценя хаскі віком 2,5 місяці.

У тваринки виявили бабезії – внутріклітинні паразити, які уражають еритроцити крові у тварин та людей. Вона терміново потребувала переливання крові.

«Тварина майже не реагувала на зовнішні подразники. В першу годину вливання еритроцитарної маси цуценя вже почало піднімати голову. Після завершення процедури тварина була активною, змогла сама підвестися на лапи і ходити по клініці. А згодом пацієнт з радістю зустрів господаря і був відпущений додому», – розповів лаборант ЛКП «Лев» Тарас Басараб.

фото ЛКП «Лев»

Працівники ЛКП «Лев» наголошують, що клініка має потребу у поповненні банку крові. Донором може стати здоровий, вакцинований собака масою від 25 кг та віком 2-8 років.

«Перший врятований! Друзі, це неймовірно, адже днями ми тільки презентували банк крові, що запрацював на ЛКП «Лев», та взяли кров у перших донорів – собачки Боні. А вже сьогодні – врятували життя нашому маленькому пацієнту! Якщо ваш собака здоровий, він може стати донором та врятувати життя тваринам, які цього потребують», – написали на сторінці ЛКП «Лев» у Facebook.

У Першій комунальній ветеринарній клініці ЛКП «Лев» наголошують, що зараз є потреба у поповненні банку крові. Для тих, хто має бажання підтримати проект, на сайті є кнопка Donate із поміткою «Банк крові для тварин Львова».

Нагадаємо, перший у Західній Україні банк крові для собак відкрили у Львові 20 березня. Він має рятувати сотні життів щомісяця. Проект готували майже рік, а обійшовся він у майже 300 тисяч гривень.