Львівських торговців зобов’язали розмовляти українською мовою

logo
170594_lvivskih_torgovciv_zobov_jazali_rozmovlja.jpeg


Відповідне рішення прийняли депутати на нинішньому засіданні сесії міської ради. Слідкувати за дотриманням правил будуть співробітники «Муніципальної варти». У разі порушення – штрафуватимуть.

Сьогодні, 15 лютого, депутати міськради прийняли документ про обов’язкове використання української мови в сфері послуг. Згідно з ним, на території міста всі вивіски магазинів, а також афіші, плакати та цінники мають бути виключно українською мовою. 

«Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта (споживача) у разі, якщо виконавець послуг ними володіє», – йдеться в тексті документа.

За дотриманням цих правил Нацполіція, управління Держпродспоживчслужби, «Муніципальна варта» та громадські організації утворять спеціальні робочі групи.

У випадку порушення вказаних правил передбачено штраф від 17 до 170 гривень. У разі повторного порушення санкція зросте до 459 гривень.

Зазначимо, що одним із розробників документа є львів`янин Святослав Літинський. Він відомий за своїми судовими позовами до підприємців, які відмовлялися надавати послуги українською мовою, а також вигравав суди у всесвітньо відомих виробників побутової техніки, продукція яких була без україномовних робочих панелей.


А поділитися?