Львівський “антивакцинатор” Стахів не з’явився до суду для обрання запобіжного заходу, адвокат стверджує, що він у лікарні

logo


15:37
17.11.2021

Львівський "антивакцинатор" Стахів не з'явився до суду для обрання запобіжного заходу, адвокат стверджує, що він у лікарні

Галицький районний суд Львова не зміг обрати запобіжного заходу Остапу Стахіву, підозрюваному в діях, спрямованих на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, оскільки Стахів не з’явився сьогодні на засідання.

Його адвокат заявив у суді, що Стахів перебуває на стаціонарному лікуванні у місті Сваляві Закарпатської області.

З огляду на це суддя Олег Юрків переніс розгляд клопотання про запобіжний захід на 12:00 18 листопада.

“Суд дозволяє затримати Стахіва для його участі в судовому засіданні для обрання запобіжного заходу за умови можливості його участі в судовому засіданні”, – сказав суддя Юрків.

Суд також ухвалив, що слід додатково перевірити місцеперебування підозрюваного.

“Якщо з’ясується, що він перебуває у стаціонарі у лікарні, потрібно вимагати висновку, що він може взяти участь у засіданні”, – сказав суддя.

Як повідомлялося, 16 листопада співробітники СБУ вручили Остапу Стахіву підозру у скоєнні злочину, передбаченого статтею 109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).

За даними СБУ, спецслужба блокувала діяльність антиукраїнської мережі, яка під “антивакцинаторськими” гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію у країні. За даними СБУ, учасники групи закликали до “насильницької зміни конституційного ладу”.