Львівський бабак Маруся спрогнозувала прихід весни

logo
64416_lvivskij_babak_marusja_sprognozuvala_prih.jpeg


15 лютого, у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі відбувся традиційний День бабака. Працівники центру розбудили місцеву знаменитість – бабачиху Марусю, яка спрогнозувала вже ранню весну, про це повідомляє сайт ЛЬВІВ СЬОГОДНІ з посиланням press-centr.

Якщо у попередні роки тваринку мало не за вуха витягували з хатинки, де вона спала всю зиму, то цього разу Маруся прокинулася досить бадьорою і навіть насвистувала. За словами директора Центру Ігоря Антаховича, така поведінка бабака віщує ранню та теплу весну – менше, ніж за чотири тижні.

Маруся – конкурент харківського бабака Тимка, який «передбачав» погоду ще на початку лютого. Львів’янку ж будять традиційно на Стрітення, адже,  за словами екологів, прихід весни найбільш притаманний для нашого часового поясу саме у цей період. У народі кажуть, що сьогодні зима зустрічається з весною, здавна саме сьогодні люди спостерігали за змінами у природі, відтак прогнозували, якою буде погода.

До слова, кілька років поспіль погоду у Львові передбачав інший бабак, мешканець цього ж Центру – Мишко. Проте наприкінці 2015-го він загинув – «вдячні» відвідувачі нагодували тваринку соленим насінням. А минулого року весну у Львові віщували фазани, бо Маруся разом зі своєю подругою (клички вона не має) через надто теплу зиму заснули лише в середині грудня. Тому будити їх вже в лютому було надто ризиковано для їхнього здоров’я і навіть життя.


А поділитися?