Львівський базар. Чи допоможуть Карпатам 14 новачків?

logo


Федеріко Перейра, Олександр Осман, Гвідо Кортеджано, Артем Федецький, Хорхе Карраскаль, Маріо Аркес, Фернандо Тіссоне, Роман Дебелко, Мар’ян Швед, Редван Мемешев, Себастьян Рібас, Франсіско Ді Франко, Леонід Акулінін і нарешті – Сергій Мякушко. Кадрова революція, яка розпочалася в Карпатах у липні з приходом Даріо Друді та Серхіо Наварро, триває вже третій місяць і просто «вбиває» своїми масштабами та відсутністю логіки.

Карпати стартували жахливо з огляду на кількісне поповнення команди у міжсезоння. Розгублений погляд Петра Димінського під час домашнього фіаско з Ворсклою (1:3) був красномовним. «Хіба таке я очікував, нашпиговуючи команду легіонерами-футболістами і тренерами?» – читалося в очах президента. Фейеричної футбольної «самби-румби» у Карпат наразі не вийшло, а тотальна українізація складу в наступних матчах, коли на лаву сіла більшість літніх новачків, засвітила ще одну вічну дилему Карпат – чи вільна у виборі тактики і складу нова тренерська команда? По тому справа дійшла заледве не до ультиматумів іспанцям перед грою зі Сталлю. І тільки вольова перемога 3:1 відтермінувала ймовірну відставку Серхіо Наварро.

fckarpaty.lviv.ua

Перша літня кадрова революція Карпат відбулася на початку збору у Польщі, коли нова іспанська команда тренерів відправила додому Євгена Боровика, Євгена Зубейка, Олексія Дітятьєва та Віктора Хомченка. Одночасно розпочалися підписання маловідомих латиноамериканців. Офіційний твіттер клубу не встигав повідомляти про новачків, які перетворювали галицький клуб у західноукраїнську копію Шахтаря.

Дуже скоро стало зрозуміло, що хтось із «старожилів» Карпат не матиме місця навіть у заявці. Відтак трьох півзахисників-вихованців клубної школи відправили в оренду до першолігового Руху. У Винники на рік відіслали центрального півзахисника Юрія Ткачука, який щойно повернувся із Атлетіко і підписав дворічний контракт, лівого півзахисника Максима Грисьо і опорника Назара Вербного. Звісно, така ситуація – не найкраща мотивація для футболістів найближчого резерву Левів. Чи є сенс їм рости до основи Карпат, якщо і взимку чи наступного літа знову наїде пригоршня легіонерів?

Приїзд у Карпати за неповні три місяці сімох легіонерів вкотре ставить питання про послідовність власника клубу, який влітку розповідав про увагу до власної школи і намагання зробити Карпати європейським клубом в сенсі виховання і продажу юних талантів.

Петр Дыминский, newsone.ua

Із підписань липня-вересня можна ствердити, що більшість з них сталися, скоріше за все «спорадично» (так порадили агенти?), без детального аналізу якостей та актуального стану гравців. Дуже швидко зламалися Карраскаль й Аркес, спробував зіграти в УПЛ і вже за три тижні відбув в аргентинський Патронато уругваєць Себа Рібас, напомилявся колишній центрбек Зірки Перейра.

А історія із нападниками Левів добре ілюструє «аспект порад» в трансферних пошуках. Прихід фактурного українця Романа Дебелко після закінчення оренди Олександра Гладкого читався. Згодом у Львів привезли уругвайця Рібаса, майже однотипного нападника, якого «відчепили» в оренду вже у середині серпня. А у вересні Карпати беруть знову ж таки таранного і габаритного нападника – 24-річного Леоніда Акулініна. При тому, що вихованець академії Шахтаря востаннє грав в офіційних матчах майже рік тому – у листопаді 2016 року. В литовській Судуві форвард виходив 6 разів, а в сезоні 2015/16 у нього 20 матчів за чеський Богеміанс – переважно із лави запасних на 10-20 хвилин. А забивав новачок Карпат востаннє аж у 2015 році, коли грав за Шахтар-3.

Леонид Акулинин, fckarpaty.lviv.ua/ua

Але історія Акулініна типова для більшості новачків Карпат, які прийшли у клуб вільними агентами. Від початку травня не грав у Волині і не пройшов літні збори Мемешев. Від кінця квітня не випускали у Дармштадті Федецького, який також тренувався влітку самостійно. Пропустили другу частину минулого сезону відповідно в іспанському Алькояно і кіпрському Закакіу Аркес та Ді Франко. Не грали цілий рік Тіссоне та Карраскаль. Фактично тільки тренувався у Севільї Швед. Звісно, в кожного з футболістів були свої причини відсутності у складі. Але як тоді швидкоруч зліпити із інтернаціонального набору вільних агентів без належної ігрової практики команду, яка може зачепитися за першу шістку навіть такого розібраного нині чемпіонату, як український?

Карпати на польських зборах та під час вересневої перерви в чемпіонаті – уже дві різні команди. Більшість підписань Карпат припало на кінець липня та серпень, тому новачки зігруються уже під час чемпіонату, не пройшовши збори разом. Хіба що Тіссоне, якому видали заслужені аванси, показав необхідну Карпатам гру – надійну, креативну та агресивну. Чи вистачить вже вікового гравця на увесь чемпіонат?

Сергей Мякушко, fckarpaty.lviv.ua

Передбачимо, що на підписанні Акулініна та Мякушко агенти Левів зупиняться, і в Карпатах вирішать, що на всіх позиціях нарешті створено достатню конкуренцію. У підсумку найбільше питань стосовно балансу гравців по позиціях виникає стосовно центру півзахисту. Серхіо Наварро використовував в останніх матчах переважно схему 4-3-2-1 або 4-3-1-2, часто здійснюючи ротацію футболістів на позиціях.

Якщо не брати до уваги суто флангових футболістів, то в центральній зоні півзахисту Карпат наразі аж вісім виконавців – Амвросій Чачуа, Фернандо Тіссоне, Маріо Аркес, Дмитро Кльоц, Олег Голодюк, Хорхе Карраскаль, Ігор Худобяк та Олексій Гуцуляк. Звісно, серед них і класичні опорники, і ті, хто може зіграти ближче до форварда чи на фланзі. Це додає опції Наварро у виборі тактики, але про стабільність складу в такому випадку годі говорити.

Серхио Наварро, fckarpaty.lviv.ua

Інша незрозумілість – правий фланг півзахисту. Наразі там конкуруватимуть за місце відразу троє номінальних правих хавів – Завійський, Швед і Мемешев. Додайте сюди травмованого Павла Ксьонза та новопідписаного Мякушко, і зробимо висновок: або хтось тут зайвий, або ж при розташуванні 4-2-3-1, у яке також встигли зіграти Карпати Наварро, тренери застосовуватимуть того ж Мемешева, наприклад, на лівому фланзі. Тут у львів’ян в цьому чемпіонаті встиг двічі зіграти навіть номінально правий захисник Денис Мірошніченко.

Найточнішу оцінку усім придбанням Карпат дасть турнірна таблиця. Пауза в чемпіонаті мусила допомогти Наварро і Ко зрозуміти, у що і з ким грати надалі. Вже вересневі матчі мусять або показати невипадковість і правильність літнього кадрового розвороту Левів, або ж доведуть хибність ставки на легіонерів із нижчих ліг європейських та південноамериканських чемпіонатів.