Львівський міський голова: Прошу не тиснути на комісію з надзвичайних ситуацій

logo


Статистика щодо нових виявлених інфікованих коронавірусом у Львові та на Львівщині за останні кілька днів «поблажливіша», бо число позитивних ПЛР-тестів – менше тисячі, що не може не радувати.

Поза тим, на думку Львівського міського голови Андрія Садового, це – не привід розслаблятись. «Наші лікарі кажуть, що хворі потрапляють до них у дуже важких станах і одразу скеровуються до реанімації», – зазначив мер у дописі на своїй ФБ-сторінці. І додав, що сьогодні, 15 квітня, у міській раді збереться «ковідний» штаб, а завтра відбудеться засідання комісії з надзвичайних ситуацій, під час якого буде вирішено, чи можна дозволяти роботу ринків, літніх терас та початкової школи. «Я прошу не тиснути на комісію! Рішення прийматимуться після консультацій з медиками, а не з людьми, які в час пандемії організовують багатолюдні мітинги!», – звернувся до незадоволених жорсткими карантинними обмеження у Львові Андрій Садовий.

Щодо карантинних цифр, то, за оперативними даними, за вчора, 14 квітня, лабораторні центри провели 2283 ПЛР-тести, з яких 748 – позитивні. Серед них львів’ян – 203. Залишку проб у холодильнику немає.

У 8-й – 244 пацієнти, у 1-й – 154, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 500, у 5-й – 105, у 4-й – 5, у пологовому – 23 пацієнтки. Загалом в стаціонарах – 1031 особа, 980 – з Covid-19. 59 хворих перебувають на лікуванні у реанімаційних відділеннях,  27 недужих підключені до апаратів ШВЛ. За останню добу до медзакладів доправили 59 осіб, виписали додому – 66.

Вчора у міській раді повідомляли про зайнятість лікарняних ліжок на 65% і вкотре просили містян дотримуватись карантину й не наражати себе та інших на небезпеку.

Працюють у Львові моніторингові групи та поліція, які перевіряють дотримання карантинних обмежень суб’єктами підприємницької діяльності. Як наслідок – рішення щодо призупинення роботи ще п’ятьох, і це – кальян-бар, два кафе, паб та ресторан-клуб.  Щоправда, владає в око, що всі вони – у центральній частині міста. 

Триває у Львові вакцинація – вчора 17 бригад імунізації міських медичних закладів (10 стаціонарних та 7 мобільних) щепили 1440 осіб, і це – мед- і соцпрацівники, особи літнього віку, військовослужбовці та люди, котрі працюють у галузях, що забезпечують життєдіяльність міста. За інформацією, що її надають у Центрі здоров’я та медичної статистики Львова, загалом щеплення від коронавірусу мають 16069 львів’ян.

Принагідно варто нагадати, що в жорсткий карантин Львів ввійшов 19 березня, а з 25-го перебуває у «червоній» карантинній зоні. Спочатку міська комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про зняття жорстких обмежень 3 квітня, згодом перенесла на 12 квітня, потім – на 19 квітня. Завтра, 16 квітня, комісія з НС прийматиме рішення стосовно продовження жорстких карантинних обмежень чи, можливо, послаблення.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото Львівської міської ради