Львівський обласний центр краєзнавства та туризму залишився без директора

logo


Львівський обласний департамент освіти звільнив керівника центру краєзнавства, екскурсій та туризму Михайла Набитовича. Це сталося ще 8 грудня. Проте з того часу установа без керівника. Цієї осені неодноразово відбувалися перевірки роботи обласного закладу. Врешті комісія вирішила, що директора треба звільнити – через неефективне використання бюджетних грошей. Натомість у самому закладі підозрюють, що це — спроба розпродати майно Центру. Адже заклад розпоряджається трьома турбазами у Карпатах і будинком у престижному районі Львова.

Центр краєзнавства орендує майже 10 га землі в Карпатах. Там розташовані три дитячі табори. Лише цього року їх відвідали 6 тис. учнів з усієї області. Цим комунальним закладом 19 років керував Михайло Набитович. У п’ятницю, 8 грудня, його звільнили з посади за одноразове грубе порушення трудової дисципліни.

«Я не розумію, що то за грубе порушення. Після комісій обласної ради, яка їздила по наших базах і фотографувала, мене звинуватили у безгосподарності», – зазначив Михайло Набитович, колишній директор центру.

За що звільнили Набитовича не змогла чітко пояснити і людина, які підписала наказ, – керівниця обласного департаменту освіти Любомира Мандзій. Натомість передала знімальній групі довідку оцінки діяльності центру краєзнавства. Порушення розписані на 27 сторінках.

«Він справді має добрі напрацювання у національно-патріотичному вихованні, ну, але директор центру, це і фінансово-господарська діяльність. Робота там була неналежним чином організована, були зауваження до роботи фінансової частини цього центру і на цій підставі ми були змушені були реагувати», — зазначила Любомира Мандзій.

Комісія департаменту, яка проводила перевірку, зазначила, що директор неправильно розрахував вартість оренди будиночків на карпатських турбазах. Мовляв, здавати будиночки треба було дорожче. Через це центр втратив понад 300 тис. грн.

«Це майно – власність усіх мешканців області. Людина, яка відповідає за це майно, зобов’язана господарювати ефективно, надавати послуги, де це є можливо, приносити певні кошти і ці кошти мають служити громаді», – зазначив заступник голови обласної ради Володимир Гірняк.

Також Михайла Набитовича звинувачують у поганому стані карпатських баз. Та колишній директор каже: грошей від області на ремонти майже не отримував. Цього року обласна рада планувала виділити на ремонт 120 тис. грн, однак цих грошей центр так і не дочекався.

«Нам мали виділити на ремонт сходів перед корпусом 120 тис., які в результаті були забрані», – пояснив Юрій Маринич, завідувач турбази «Карпати».

Тож усі витрати на ремонти та благоустрій турбаз покривалися коштами благодійників та платнею від батьків. Звільнення свого директора підлеглі пов’язують із бажанням відібрати майже 10 га землі, на яких і розташовані бази відпочинку.

«Розчищають дорогу для якоїсь людини, яка буде чітко виконувати вказівки обласної ради. Я би не хотів сюди всю обласну раду приписувати, але оцю більшість, яку очолює пан Гірняк і пан Ганущин, і пан Домчак. Явно розчищається дорога. Треба поставити людину, яка підпише ті папери, які треба підписати», – вважає Євген Гриненко, завідувач турбази «Полонина».

А Михайло Набитович не приховує, що його не один раз просили добровільно піти з посади.

«Гірняк Володимир прямо сказав: ми влада, ми система і ви проти системи не підете».

Заступник голови обласної ради Володимир Гірняк пояснив: «Що значить піти проти системи? Він зобов’язаний виконувати законні рішення Львівської обласної ради. Це не політичне рішення. Він є хороший дядько, але це не професія».

Наразі обласний центр краєзнавства, екскурсій та туризму залишається без директора. В обласній раді пообіцяли шукати заміну через відкритий конкурс.

Нагадаємо, у вересні працівники Львівського дитячого обласного центру краєзнавства та туризму пікетували обласну раду з вимогами зберегти туристичні бази. Адже після перевірки комісія обіцяла розслідування та звільнення керівників. Проте працівники Центру вважали, що так комунальне майно поступово готують до приватизації.