Львівський обласний центр МОЗ рекомендує щодня проводити дезінфекцію громадського транспорту

logo


Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує, що враховуючи легкість передачі інфекцій, в період підвищення захворюваності на ГРВІ та грип, необхідно ретельно проводити санітарну обробку та дезінфекцію громадського транспорту, адже це є запорукою безпеки. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Хворі на ГРВІ з легким перебігом хвороби, хворі на туберкульоз, які часто продовжують активний спосіб життя, становлять епідемічну небезпеку в місцях масового скупчення людей та під час пересування громадським транспортом.

Хвора людина під час кашлю і чхання розповсюджує збудника інфекції на відстань до 3-3,5 м, заражаючи навколо себе інших та інфікуючи дверні ручки, поручні, підлокітники та інші поверхні.

Відтак, на підприємствах (АТП, депо, автовокзали) може використовуватись пересувний санітарний пост або виїзд дезінфектора для проведення санітарної обробки безпосередньо на підприємстві, на кінцевих зупинках та інших  місцях перебування автотранспорту. Для проведення дезінфекційних робіт у громадському транспорті рекомендують перевізникам визначити відповідальних осіб, забезпечених засобами індивідуального захисту та ознайомлених з правилами техніки безпеки під час роботи з деззасобами та проведення дезінфекції.

В період підвищення захворюваності на грип та ГРВІ, рекомендують щоденну ретельну обробку транспортного засобу дезінфікуючим розчином, особливо поручнів, ручок, підлокітників, перегородок та підлоги. В період між рейсами необхідно ретельно провітрювати салон громадського транспорту.

«Професійне та якісне проведення профілактичної дезінфекції транспорту можуть забезпечити кваліфіковані фахівці Львівського міського відділу  ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» на договірних засадах. Якісна дезінфекція поверхонь в  громадському транспорті може вберегти пасажирів від інфікування», – зазначають в установі.